Horká novinka GX Eagle

Rok po uvedení revoluční sady XX1 Eagle a X01 Eagle přichází SRAM s novou, dostupnější sadou GX Eagle. Sady XX1 Eagle a X01 Eagle znamenaly doslova revoluci ve světě horských kol. Pohon 1x12 navazuje na oblíbené pohony 1x11 a svým rozsahem útočí na širokou skupinu bikerů. Pohony 1x11 mají svá úskalí. S větším převodníkem jste omezení při výjezdech, s menším pak ztrácíte na rovinkách a ve sjezdech. Obecně lze říci, že pohony 1x11 jsou určené spíše pro výkonostně orinetované jezdce. Nová sada GX Eagle díky velkému rozsahu na kazetě (10-50 zubů) dělá pohon s jedním převodníkem dostupný všem výkonnostním skupinám. Ocení ji eliťák stejně jako hobík. Nová sada GX Eagle je také cenově mnohem zajímavější a dostupnější, něž její předchůdci (dop. MOC sady: 13.499,- Kč - kliky, přehazovačka, řadící páčka, řetěz, kazeta).

 

Kazeta Eagle™ XG-1275 FULL PIN™

Jezděte všude a všechno na ideálním převodu s novou kazetou Eagle™ XG-1275 s obrovským rozsahem 10-50 zubů. Rychlost na rovinkách. Sebevědomí ve stoupáních. Diktujte svoje vlastní tempo, všude. Jenom technologie Eagle™ je 1x pohon pro nekonečnou svobodu. FULL PIN™ technologie využívá lehké pastorky z lisované oceli, které jsou spojené vysoce-pevnými piny z nerezové oceli. Výsledek: lehká a odolná kazeta. Otevřený design podobný kazetám X-DOME™ pomáhá zajistit lepší samočištění od bláta, takže řazení je mnohem přesnější a komponenty mají delší životnost. Nová technologie X-GLIDE™2 zkvalitňuje řazení směrem nahoru i dolu, jako i držení řetězu.

Dop. MOC: 5.420,- Kč

 

 

Přehazovačka GX Eagle™

Nová přehazovačka GX nepokrývá jenom potřeby pohonu Eagle™ pro větší rozsah kazety, ale je také další evolucí osvědčeného designu X-HORIZON™ specifického pro použití 1x. Větší, 14-ti zubová spodní kladka X-SYNC™ umožňuje použití s 10-50z kazetou a také umocňuje pocit hladkého šlapání na pohonu Eagle. Nová, Type-3 ROLLER BEARING CLUTCH™ spojka má jemnější zakřivení křivky točivého momentu pro tišší a konzistentnější chod a pocit. Zamykání ramínka CAGE LOCK™ bylo posunuto dále a pryč z dosahu uletujících kamínků. Přepracovaný, robustní systém uchycení dále vylepšuje výkonnost přehazovačky Eagle™ a celkovou odolnost.

Dop. MOC: 2.981,- Kč

Řadící páčka GX Eagle™

Výzvy v jízdě na horském kole by měli zůstat u kořenů, bláta, stromů, skoků, dropů, kondice, ne však u řazení. Úplná kontrola nad zařazenou rychlostí přesunutá do palce jedné ruky umožňuje neskutečně lehce v momentě najít ten správný převod. Řadící páčka GX Eagle™ je řídící centrálou pohonu Eagle™. Její vnitřní mechanizmus byl přepracovaný, aby mohl zvládnout i 12tý převod a vylepšený tak, aby zlepšil celkový pocit z řazení, přesnost a odolnost.

Dop. MOC: 949,- Kč

 

 

 

Otočné řazení GX Eagle™

SRAM byl založený před třiceti lety na produktu Grip Shift a myšlence, že řazení na kole by mělo být snadnější, lepší a intuitivnější. Nové otočné řazení Eagle™ Grip Shift je postavené na robustních dílech, které vylepšují jeho odolnost mnohem více, a jeho chod se stává daleko přesnější. Ale něco zůstalo pro něj a jeho předchůdce společné – plná kontrola nad řazením v dlani.

Dop. MOC: 949,- Kč

 

 

Kliky GX Eagle™

kliky SRAM GX Eagle™ se vyznačují konzistentní výkonností kdykoliv na nich vyjedete. V součinnosti s převodníkem SRAM X-SYNC™2 se specifickým profilem zubů se kliky GX Eagle starají o kompletní kontrolu řetězu během jízdy. Tloušťka každého zubu je precizně měřená a kontrolovaná tak, aby spolupracovala s vnitřními a vnějšími články řetězu bez nejmenší vůle.

Dop. MOC: 3.388,- Kč (175mm, GXP)

 

Řetěz GX Eagle™

Řetěz GX Eagle™ využívá geometrii SRAM Eagle™, spojení článků pomocí pevných pinů a rychlospojky Eagle™ PowerLock®. Díky pokročilému vývoji a designu je chod řetězu velice hladký, tichý a efektivní na všech převodech a vy se tak na svůj pohon můžete zcela spolehnout při každé vyjížďce.

Dop. MOC: 786,- Kč

 

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE

  • Jenom Eagle™ je kompletní sada navržená jako celek, která byla rozsáhle testovaná a prokázala, že je nejlehčím, nejvýkonnějším a nejodolnějším systémem pohonu pro všechny jezdce na jakékoliv trati či trailu.
  • Technologie Eagle™ poskytuje rozšířený a optimální rozsah převodů, který vám umožní být rychlý na rovinkách, sebejistý ve výšlapech a rychlý ve sjezdech.
  • Kompatibilní se všemi úrovněmi pohonů Eagle.

PROJÍT NA SEZNAM PRODEJCŮ SRAM V ČR A SR >>>

 

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies