Nová týmová partnerství Pirelli v roce 2020

Silniční World Tour Team Trek-Segafredo – světový šampion Mads Pedersen a Vincenzo Nibali budou jezdit na galuskách a pláštích Pirelli a přispějí k jejich vývoji

Pirelli posiluje svoji pozici v profesionální cyklistice a oznamuje partnerství s prestižním World Tour týmem Team Trek-Segafredo. První závodní představení týmu bude v Austrálii na Santos Tour Down Under, kde týmoví jezdci, včetně úřadujícího světového šampiona Madse Pedersena, obouvají galusky Pirelli P Zero Velo TUB.

Po spolupráci s World Tour týmem Mitchelton-SCOTT, která pokračuje dále i v roce 2020, se tak Pirelli bude podílet na obutí dalšího skvělého týmu na top okruhu UCI a na dalších skvělých momentech cyklistiky v této sezóně.

Partnerství s týmem Trek-Segafredo zapadá do kontextu Pirelli: tým staví na technických rozhodnutích, jako je například průkopnické postavení jednoho modelu kola pro závody kompletně na kotoučových brzdách. Tato technologická evoluce vysvětluje volbu Pirelli, kdy mohou být přítomní na závodech a udělat si z nich svoje laboratoria pro další vývoj produktů, které se následně mohou stát komerčně dostupné a novým standardem.

 

Pirelli je titulním sponzorem MTB týmu Trek-Pirelli

V průběhu roku 2020 bude Pirelli titulním sponzorem MTB týmu Trek-Pirelli a potvrzuje tak svoji plnou angažovanost nejenom k týmu, ale k celému světu Cross-Country horských kol. Podobně jako v roce 2019, tak i v nadcházející sezóně budou závodníci Michele Casagrande, Gioele De Cosmo, Damiano Ferraro, Samuele Porro a Fabian Rabensteiner jezdit na pláštích Pirelli Scorpion MTB. Navíc, nově tým posílí i hvězda Světového poháru XCO do 23 let – Vlad Dascalu.

Pro rok 2020 si tým stanovil ještě vyšší mety: úspěšné působení v maratonských XCM závodech, ale také nové ambice v závodech XCO s účastí na Světovým šampionátu a ve Světovým poháru. Plány zahrnují i účast na Olympijských hrách se zaměřením na XCO. Prvním prověřením schopností týmu bude náročný etapový závod ABSA Cape Epic, který se odehraje v Jižní Africe v březnu.

S těmito novými spolupracemi se Pirelli posouvá dál na svojí cestě v cyklistice, která započala v roce 2017. Tento vývoj v sektoru jízdních kol je pro Pirelli přirozeným krokem dál: jízdní kola jsou trvale udržitelným prostředkem s nulovým enviromentálním dopadem, co je v plným souladu se silnými klíčovými hodnotami Pirelli. Pirelli vystupuje jako světový lídr v trvalé udržitelnosti a bylo jmenované číslem jedna v automotive sektoru.

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies