PIRELLI A TÝM MITCHELTON-SCOTT SPOLU NA TOUR DE FRANCE

AUSTRALSKÝ WORLD TOUR TÝM BUDE OBOUVAT GALUSKY PIRELLI

Spolupráce je uzavřená jako dlouhodobé technologické partnerství a byla oznámená na okruhu Paula Ricarda. Simon Yates odjel na nových pneumatikách Pirelli jedno kolo na okruhu francouzského F1 Grand Prix.

Miláno, 23 června 2018 – Pirelli významně posouvá vpřed strategii na posílení svojí pozice v profesionální cyklistice. Po podepsání spolupráce s profesionálním kontinentálním týmem Aqua Blue Sport se Pirelli domluvilo na spolupráci i s aktuálně druhým týmem v žebříčku UCI World Tour – s týmem Mitchelton SCOTT.

Debut bude velkolepý – přesně za dva týdny přímo na nejvýznamnějších etapových závodech Tour de France, kde většina jezdců australského týmu bude používat galusky Pirelli. Takto se stane Stará dáma milníkem, kdy se Pirelli znovu dostalo do hlavních závodů kalendáře UCI.

Okruh Formuly 1 poskytl scénu pro oznámení partnerství, během kvalifikačních jízd Formula 1 Pirelli Grand Prix de France 2018, na tiskové konferenci za účasti Antonelly Lauriola, výkonné ředitelky Pirelli Velo, Piera Misani, vedoucího technologického úseku Two Wheels Pirelli, Maria Isola, vedoucího motosportu Pirelli a Simona Yatese, jednoho z nejlepších jezdců v týmu Mitchelton-SCOTT.

Na oslavu nové spolupráce Yates odjel na svém jízdním kole Scott obutém na galuskách Pirelli jedno kolečko na okruhu Paula Ricarda (délka 5,8 km). Následně jezdec týmu Mitchelton-SCOTT předal cenu Lewisu Hamiltonu (Mercedes), oficiálnímu vítězi pole-position z toho dne.

Využití scény města Le Castellet pro oznámení spolupráce mezi Pirelli a Mitchelton-SCOTT nebyl náhodný výběr. Ne jenom z důvodu konání GP Francie pár týdnů před začátkem Tour de France, ale také jako podtržení existujících přepojení mezi motosportem a závodní cyklistikou v strategii Pirelli.

Přístup Pirelli k profesionální cyklistice je stěžejný jako ten, který Pirelli umožnil stát se světově vedoucím dodavatelem pneumatik pro závody v motosportu na nejvyšší úrovni: uzavírání partnerství, které umožňují společný a kontinuální vývoj pneumatik s cílem dosáhnout nebývalých jízdních vlastností a výkonnosti.

V průběhu měsíců před Tour de France se personály týmu Mitchelton-SCOTT a vývojového oddělení Pirelli spojili, aby si mohli konstantně vyměňovat technické výstupy z celkově najetých 300.000 kilometrů na nových galuskách. Testování probíhalo jak v testovacích jízdách, tak i v ostrých závodních podmínkách, které byly pokryté společně profesionálními testovacími jezdci Pirelli a týmovými jezdci Mitchelton-SCOTT. Navíc, již několik závodů Wolrd Tour bylo odjetých na nových galuskách, které nebyly označené logem Pirelli.

Výsledkem tohoto intenzivního testování a procesu ověřování výkonnostních výstupů, který bude pokračovat závod po závodě během celý cyklistický sezóny, je galuska PZero Velo. Pneumatika stvořená z nejnáročnějších podmínek, která kromě efektivního odvalování a přilnavosti typicky spojovaných s produkty Pirelli, je ideální pro použití na závodech World Tour a umožňuje cyklistům dosáhnout novou úroveň jistoty a kontroly i v těch nejextrémnějších podmínkách. Mezi technologie, které nová galuska sdílí s klasickými plášti Pirelli stejného určení, patří gumová směs SmartNET Silica™, ICS (Ideal Contour Shaping) – tvar profilu běhounu pneumatiky a FGD (Functional Groove Design) – design vzorku drážkování běhounu; všechny tyto technologické prvky považuje Pirelli za podstatné složky konstrukce a designu Velo produktů.

Pirelli je volbou špičkových sportovců a těch nejlepších týmů v mnohých vrcholových sportovních odvětvích,“ zdůrazňuje Antonella Lauriola, výkonná ředitelka obchodní jednotky Pirelli Velo a pokračuje „takže to byl přirozený vývoj, že i v cyklistice se dostáváme do hledáčku vedoucího týmu jako je Mitchelton-SCOTT. V Pirelli razíme filozofii, že každé jízdní kolo, každý cyklista a všechny závodní podmínky vyžadují rozdílný produkt. Tento přístup uplatňujeme také v šampionátech v motosportu. Jsme si jistí, že toto partnerství přinese významní výsledky ne jenom ve smyslu vítězství závodů, ale hlavně ve smyslu vývoje produktů.“

“Pneumatiky jsou pravděpodobně nejdůležitějším vybavením dostupným pro profesionální silniční cyklisty. Zjednodušeně řečeno, neuvěřitelně velká důvěra směruje do velmi malé kontaktní plochy s povrchem silnice.“ hodnotí Kevin Tabotta, výkonný ředitel týmu Mitchelton-SCOTT. „Jsme skutečně šťastní, kam směruje vývoj pneumatik. Pirelli se ukázalo jako excelentní partner, který vychází z důkladné komunikace s našimi závodníky a důsledně pracuje s jejích zpětnou vazbou. Díky tomu jsme se dostali k fantasticky rychlé, přilnavé a komfortní pneumatice, kterou je možné ovládat mimořádně dobře.“

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies