Pirelli Angel Urban: technologie odvozené z motocyklů v nových pláštích pro kola a elektrokola

Lidi žijící v městském prostředí se čím dál tím více zaměřují na formy dopravy, které jim umožňují se pohybovat rychleji, s ohledem na životní prostředí, a také s ohledem na zdravý životní styl. Z těchto důvodů se kola, ať už tradiční nebo elektrická, stávají privilegovaným dopravním prostředkem.

Řada plášťů Pirelli Angel Urban je přednostně věnovaná nové elektromobilitě a vnáší do cyklistiky rozsáhlé zkušenosti Pirelli ze světa pneumatik určených pro jednostopé motorové prostředky, zejména motocykly a skútry. Je to významná přednost, když vezmeme v potaz, že poslední generace elektrokol jsou čím dál výkonnější a mnohem rychlejší než tradiční kola, a s vlastnostmi, včetně dynamických a jízdních charakteristik, které připomínají motocykly mnohem výrazněji než v minulosti.

Název nové řady plášťů okamžitě evokuje toto silné provázání: Angel je ve skutečnosti jednou z nejuznávanějších modelových řad pneumatik pro motocykly a skútry. Tato propojení je také zřejmé z podobnosti vzorků a profilů plášťů různých řešení Angel navrhovaných pro moderní kola s jejich motocyklovými protějšky.

 

TŘI MODELY PRO TŘI RŮZNÁ POUŽITÍ

Modelová řada Pirelli Angel Urban nabízí tři různé modely plášťů pro tři rozdílné typy použivatelů.

Angel GT Urban je určený městským cyklistům, kteří kladou důraz na výbornou ovladatelnost, přilnavost k vozovce, a rychlost jejich kol. Je pro ty, kteří s jejich elektrokolem, nebo pravděpodobně i s rychlejším „speed-pedelecem“, jezdí hlavně ve městě, ale rádi podnikají také občasné výlety za hranice města. Vždy ocení sportovní a dynamickou jízdu. Běhoun s řídkými, dobře rozmístěnými drážkami vychází z patentovaného designu Pirelli slavné motocyklové pneumatiky Angel GT, vítěze četných srovnávacích testů a favorita výběru originální výbavy nejslavnějších značek sportovních motocyklů, jako je Ducati. Nabízí skvělou dynamiku a odezvu i za mokra a velkou odolnost proti propíchnutí.

 

Angel DT Urban je orientovaný na čistě městského cyklistu, který hledá spolehlivost a odezvu pláště za každého počasí, na jakémkoliv povrchu, a za všech okolností. Díky drážkovanému vzorku, který má celoroční charakteristiky a inspiraci čerpá z pneumatiky pro skútry Angel Scooter, je tento plášť schopný poradit si s jakýmikoliv nástrahami a povrchy města, jakou jsou různé výmoly na silnicích a tramvajové koleje. Nabízí velice komfortní, svižnou, a plynulou jízdu, přesně jako jeho motocyklový příbuzní.

 

Angel XT Urban byl stvořen, aby pomohl objevit hranice města, projíždět jednoduší terénní a štěrkové cesty, cyklostezky podél řek, a všechny cyklovýlety na silnici nebo mimo ni. Skutečně víceúčelový plášť podle nejlepší tradice Pirelli s univerzálním vzorkem: výrazně tvarovaný, ale stále vhodný pro dlouhé vyjížďky na asfaltu. Středová část vzorku pláště Angel XT Urban je s nízkým profilem, a naopak okraj vzorku je lemovaný výraznými výstupky pro dosažení lepší přilnavosti při zatáčení na nepravidelných površích. Podobně jako motocyklová pneumatika Pirelli MT60 RS, plášť Angel XT Urban nabízí dobrou ovladatelnost, komfort a přilnavost na silnici, jako i skvělou trakci a záběr na lehčích polních nebo štěrkových cestách.

 

NOVÁ KONSTRUKCE PRO MAXIMÁLNÍ OCHRANU PROTI PROPÍCHNUTÍ

Konstrukce nových plášťů Angel Urban pozůstává ze dvou rozdílných vrstev: vrchní gumová vrstva se směsí PROcompound Urban na báze siliky, která je v kontaktu s povrchem cesty, a silná výstužná vrstva pod gumou s ochranní funkcí a s funkcí proti propíchnutí. Složení gumové směsi je zaměřené na maximální bezpečnost jízdy a přilnavost v kombinaci s typickou preciznosti Pirelli pro vysoce výkonní pláště. Výstužní vrstva s označením HyperBELT a průměrnou tloušťkou 5mm poskytuje zase vynikající odolnost proti proniknutí. Tato ochrana zabraňuje úlomkům a vnějším tělesům dostat se k duši uvnitř pláště, a navíc kromě toho, že tvoří fyzickou bariéru díky své značné tloušťce, má složení navržené k zapouzdření ostrých předmětů. Tímto způsobem je zabráněno propíchnutí pláště, aniž by byly ohroženy jeho dynamické vlastnosti, a zachovány zůstávají jízdní vlastnosti a pohodlí typické pro řadu Pirelli Angel i na motocyklech.

Celá řada Pirelli Angel Urban má certifikaci ECE-R75, co znamená že splňuje specifické evropské normy pro elektrokola, která dosahují rychlosti 50 km/h (31 mph). Všechny pláště jsou také vybavené postranními reflexními pruhy, které splňují homologační požadavky evropské normy ECE-R88.

 

PŘEJÍT NA PLÁŠTĚ PIRELLI ANGEL URBAN >>>

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies