Pirelli je partnerem XC závodního týmu BMC

Rok 2023 znamená více než deset let přítomnosti BMC na vrcholu MTB závodů, kdy vyhráli mistrovství světa, světové poháry, evropské a národní tituly a také se několik po sobě jdoucích let stali nejlepším týmem Světového poháru UCI MTB.

V této sezóně chtějí posunout jejich závodění ještě dále a oznamují založení továrního MTB Pro týmu. Tým BMC vždy stál v popředí profesionální cyklistiky a podporoval mladé talenty na jejich cestě stát se hvězdami tohoto sportu.

Závodní šéf týmu BMC Amaël Moinard věří, že se tým v této sezóně vyšplhá na stupně vítězů. Zatímco Steffi Häberlin zajistí jejich přítomnost na samém vrcholu ženského XCO, celý tým – včetně vracejícího se mistra světa Jordana Sarroua, Titouana Caroda, Juriho Zanottiho a naděje U23 Janise Baumanna – začíná novou sezónu po velkolepých vítězstvích.

V roce 2023 bude tým závodit na platformách Fourstroke a Twostroke, které vyhrály světový titul, a to v kategoriích U23 i Elite. U projektů mimo XC okruh má tým přístup k celé řadě BMC. Tým BMC, podporovaný silnými partnery, jako jsou Öhlins, Pirelli, SRAM, ABUS a ASSOS ze Švýcarska, usiluje nejen o vítězství, ale také posouvá hranice závodů Světového poháru XCO z hlediska profesionality a sportovního ducha, a to na i mimo závodní tratě.

Tým BMC vstupuje do honby za titulem mistra světa, vítězstvími ve Světovém poháru a olympijskými medailemi na mezinárodním okruhu MTB XCO. Silný tým se skvělým mixem mladých talentů, mistrů světa a zkušených jezdců BMC stojí na startovní čáře vzrušující cesty.

Nemohli jsme si nechat ujít příležitost připojit se k tak ambicióznímu projektu, zapojit naše nejlepší sportovce a partnery a zapojit je do vývoje našich produktů. Zavedená metodika, kterou nazýváme „nepřetržitý vývoj“, pochází z desetiletí závodní kultury a testovacích protokolů. Aplikovat to nyní na vysokou úroveň partnerů, které společnost BMC spojila, bude vzrušující. Otevírá nové perspektivy pro naše techniky a pro naši novou italskou továrnu v Bollate, která se zaměřuje na Světový pohár MTB a vývoj nové generace MTB plášťů Scorpion.
Samuele Bressan, Global Marketing Manager cyklistické divize Pirelli

Foto: @maximeschmid

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies