Silniční závodní plášť Pirelli P ZERO Race TLR RS - nová úroveň rychlosti, ovladatelnosti a gripu

ZÁVODNÍ VÝKONNOST - O 16 % NIŽŠÍ VALIVÝ ODPOR A 8 % NIŽŠÍ HMOTNOST VE SROVNÁNÍ S P ZERO RACE TLR

P ZERO™ Race TLR RS představuje nejnovější model v řadě závodních silničních plášťů P ZERO™ Race vyrobených v Itálii. Byl vyvinut ve spolupráci s profesionálními sportovci z týmů Pirelli ve World Tour, aby poskytoval lepší rychlost a grip ve srovnání s jakýmkoli jiným pláštěm, který kdy v Pirelli vytvořili. Tento úspěch je možný díky novému složení gumové směsi SmartEVO², formulovanému s know-how a nejnovějšími materiály používanými v motorsportu, což zaručuje další zlepšení přilnavosti a ovladatelnosti jak na suchých, tak na mokrých površích. Kromě toho byla odlehčená také patentovaná struktura kostry SpeedCORE™, která obsahuje tenkou, hermetickou vrstvu pryže obohacenou o aramidové částice. Kombinace těchto faktorů umožnila vytvořit výkonnou pneumatiku, která je ještě rychlejší pro závodníky, ale také pro ty, kteří chtějí těžit z téže technologie jako profesionálové.

Počínaje dnešní etapou 107. ročníku Giro d’Italia (Tour of Italy) tým World Tour Lidl- Trek oficiálně přijal tento nový plášť. Americké mužské a ženské týmy závodily s tímto pláštěm od začátku sezóny (s označením Pirelli #prototype) a nasbírali již přes 70 umístění na stupních vítězů, včetně 2. místa na Strade Bianche a ženským Strade Bianche, 2. místo na Liege–Bastogne–Liege Femmes, stejně jako 2. a 3. místo na Paris-Roubaix Femmes a Paris-Roubaix.

P ZERO RACE TLR RS je nejnovější evolucí plášťů P ZERO Race vyrobených v závodě Pirelli v Miláně-Bollate. Tento nový produkt se řadí na vrchol řady vysoce výkonných silničních plášťů Pirelli a byl navržen a vyvinut speciálně pro závodění. Nový plášť má silného „závodního“ ducha; zaměřuje se na přilnavost za každého počasí, stejně jako vynikající ovladatelnost při brzdění, akceleraci a v zatáčkách, velmi nízký valivý odpor a nižší hmotnost.

 

Má vylepšení v klíčových oblastech:

 • Patentovaná technologie SpeedCORE™ zahrnuje tenkou vrstvu gumové směsi s aramidovými částicemi, což umožnilo zmenšit strukturu a celkovou tloušťku pláště, čímž se snížil valivý odpor.
 • Gumová směs SmartEVO² byla vylepšena z hlediska rychlosti a přilnavosti díky našim novým výrobním procesům Made in Italy. To zvyšuje ovladatelnost, přesnost, a kontrolu nad kolem v suchých i mokrých podmínkách.
 • Nový design TLR patky poskytuje lepší kompatibilitu a zadržení vzduchu, což je vhodné pro moderní ráfky, včetně těch bez háčků (hookless), vyrobených podle standardů ETRTO a ISO.

 

SPECIFIKACE

 • Použití: závodní kola, časovkářská kola, okrajově vytrvalostní (endurance)
 • Sezónnost: jaro, léto podzim, okrajově zima
 • Konstrukce: 120tpi
 • Gumová směs: SmartEVO²
 • Technologie: SmartEVO², SpeedCORE, Tubeless-Ready
 • Rozměry: 700x26C, 700x28C, 700x30C, 700x32C
 • Doporučená šířka ráfku: 19C (700x26C, 700x28C), 21C (700x30c, 700x32C)
 • Hmotnost: 270g (700x26C), 295g (700x28C), 320g (700x30C), 345g (700x32C)
 • Kompatibilita hookless (ráfky bez hrany patky): Rozměry 26-622 a menší NEJSOU kompatibilní s hookless ráfky. Rozměry 28-622 a větší JSOU kompatibilní s hookless ráfky podle standardu ETRTO (5bar/73psi max. tlak huštění).
 • Dop. MOC: 2.249 Kč

 

TECHNOLOGIE

Gumová směs SmartEVO²

Nová směs SmartEVO² představuje nejnovější pokrok ve vysokovýkonné závodní gumové směsi, zdokonalenou začleněním zkušeností Pirelli z motorsportu na nejvyšší úrovni a požadavků moderního závodění ve World Tour. Vyvinula se ze směsi SmartEVO tří polymerů s 'chytrými' vlastnostmi, využívající nové materiály a inovativní míchací procesy, které jsou nyní možné ve vlastní výrobní továrně Pirelli v Itálii, nacházející se nedaleko globálního výzkumného a vývojového centra Pirelli. To má za následek zlepšení celkové přilnavosti, zejména na mokrých površích, a snížení valivého odporu na rekordní úroveň pro svou kategorii. Výkonnost a pocit z ovladatelnosti kola se zvedají na úroveň, kterou požadují nejrychlejší závodníci World Tour.

SpeedCORE

Nejvýkonnější silniční tubless-ready konstrukce pláště v nabídce Pirelli s unikátním designem, který přidává aramidový pás do gumové spodní vrstvy kostry pláště. Tato nová struktura nejen přidává pevnost a podporu kostře pláště, ale zachovává také pružný pocit pro minimální valivý odpor a maximální přilnavost při jízdě ve srovnání s pláštěm s plnou aramidovou vrstvou od ráfku k ráfku. Konstrukce pláště také obsahuje 120tpi nylonovou tkaninu pro další ochranu proti defektům a maximální bezpečnost.

 • SpeedCORE je nová patentovaná technologie.
 • SpeedCORE je určen výhradně pro nový model PZERO Race TLR.
 • SpeedCORE je volbou továrních týmů ve World Tour.

 

PŘEJÍT NA SILNIČNÍ PLÁŠTĚ PIRELLI >>>

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies