Sram X01 Eagle - nový rozměr pohonu 1x

Sada SRAM X01 EAGLE znamená doslova revoluci ve světě horských kol. Pohon 1x12 navazuje na oblíbené pohony 1x11 a svým rozsahem útočí na širokou skupinu bikerů. Pohony 1x11 mají svá úskalí. S větším převodníkem jste omezení při výjezdech, s menším pak ztrácíte na rovinkách a ve sjezdech. Obecně lze říci, že pohony 1x11 jsou určené spíše pro výkonostně orinetované jezdce. Nová sada X01 EAGLE díky velkému rozsahu na kazetě (10-50 zubů) dělá pohon s jedním převodníkem dostupný všem výkonnostním skupinám. Ocení ji eliťák stejně jako hobík.

Srdcem celé sady je kazety SRAM XG-1295 Eagle 10-50. Při výrobě byly použity veškeré technologie, které se osvědčily při výrobě 11ti rychlostních kazet. Kazeta je opět vyrobena z jednoho kusu materiálu a je kompatibilní pouze s xD ořechem. Hmotnost kazety je pouze 360 gramů. Kazeta má celkem 303 nabroušených zubů :)

Další nezbytnou součástí celé sady je přehazovačka SRAM X01 EAGLE Type 3.0. Němečtí inženýři čerpali z bohatých zkušeností s 11ti rychlostními pohony a využili tak všechny léty prověřené technologie. Práce přehazovačky je tichá, přesná a spolehlivá.

 

K řazení můžete využít páčku SRAM X01 nebo gripshift SRAM X01. Obojí je zárukou rychlého a přesného řazení. Páčku je možné namontovat na matchmaker jak jsme u Sramu zvyklí nebo pomocí objímky, která je součástí balení. Otočné řazení je pak dodáváno i hruhým gripem.

 

 

 

 

 

 

 

Nedílnou součástí jsou i nové, přepracované karbonové kliky SRAM X01 EAGLE. Na výběr jsou kliky pro klasický střed GXP nebo středy BB30. SRAM samozřejmě počítá i s klikamy pro boostové rámy. Kliky jsou standardně dodávané s převodníkem 32 zubů. V nabídce jsou samozřejmě i převodníky dalších rozměrů (30, 34, 36 a 38 zubů). Díky dostupným převodníkům můžete tak použít i svoje staré kliky (přímá montáž - X9, X0 a vyšší nebo kliky s roztečí 104 mm).

Sada je v nabídce v červeném nebo černém provedení. Hmotnost celé sady je krásných 1500 gramů.

Více naleznete ZDE.

 

Další články naleznete:

www.bikeandride.cz

www.mtbs.cz

 

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies