Úplně nová kolekce odpružení RockShox pro sezónu 2023 - Odpružené vidlice

DŮVĚRA MĚNÍ VŠE

Nové odpružené vidlice a zadní tlumiče RockShox začali svůj příběh na prázdném listu papíru. Designéři a technici dali všechny podklady bokem a začali s jedinou otázkou: jak můžeme i nadále pozvednout každou jednu jízdu? Výsledkem je revoluční systém navržený tak, aby umožnil nebývalou kontrolu nad jízdou, svalnatý projev a jízdní výkonnost. Nové konstrukce navržené s jedinečnými a vůbec poprvé použitými technologiemi tlumení, přepracované vzduchové pružení, řada nových technologií pro omezení přenosu malých vibrací z trailu, a vyhraný boj proti tření uvnitř odpružení. Představujeme nové odpružení, které má jistotu, že splní požadavky dnešních jezdců, a zítra jim pomůže posouvat tento sport někam dále.

 

TECHNOLOGIE – ODPRUŽENÉ VIDLICE

 

NOVÉ TLUMENÍ CHARGER 3 – BEZ ODVAHY NENÍ SLÁVA

Charger 3 odlišuje od jiných systémů tlumení skutečně nezávislé tlumení ve vysokých rychlostech (HSC – High Speed Compression) a v pomalých rychlostech (LSC – Low Speed Compression). Se znovu vytvořeným designem ventilů je Charger 3 naprostou revolucí ve schopnosti nastavení tlumení. Každý jezdec najde své optimální nastavení v rozsahu přesných a smysluplných nastavení. Slibujeme.

U Charger 3 bylo finálním cílem snížit přenos drsných vibrací a třesu do rukou jezdce a umožnit mu tak plnou jistotu a kontrolu nad jízdou. To znamená přidat tlumení komprese a více kontrolovaného chodu vidlice. Také to znanená, že přidávání tlumení jednoduše přidá tlumení – žádný drsný projev, žádné vibrace. A také to znamená, že přidání tlumení pouze přidá tlumení – žádný drsný projev, žádné vibrace, žádné třesení rukou na konci jízdy, protože ty probržděné hrboly vás málem dostaly.

U designu Charger 3 bylo eliminováno propojení mezi HSC a LSC – překrytí ve funkčnosti nastavení, které vázalo nastavení HSC a LSC na sebe, a proto skutečně nezávislé nastavení nebylo předtím možné. Od teď už žádné kalkulování možných scénářů, už žádné kompromisy při cvakání s nastavením HSC, které má dosah i na LSC a naopak. Schopnost změnit HSC a LSC bez nutnosti obětovat tomu větší vibrace a třes znamená získat větší kontrolu, jistotu a komfort pro skutečné užití si jízdy. Nastavení odpružení pro váš požadovaný jízdní styl a trail nebylo nikdy tak přesné a osobní. Vítejte v cyklistické budoucnosti.

To vše je možné díky nové konstrukci tlumení s vnitřním plovoucím pístkem (IFP). Pružina na druhé straně pístku umožňuje nesrovnatelnou odezvu na každý náraz a lepší vyváženost v průběhu celého zdvihu. Tento dobře namazaný stroj je připravený reagovat stejně rychle jako vy, když se trail stane prekérním.

Žádné rozptylování, žádný hluk, nové tlumení Charger 3 je bez obav zcela tiché. Toto tlumení vám dává příležitost na něj zapomenout, stačí vyladit přesnou kombinaci nastavení tlumení pro váš styl jízdy a pro trail před vámi. Nalaďte svůj dokonalý zážitek z jízdy bez dalšího hádání. Žádné oběti a žádné váhání. Toto je Charger 3.

 

PRŮTOK OLEJE NÍZKORYCHLOSTNÍ KOMPRESE (LSC)

PRŮTOK OLEJE VYSOKORYCHLOSTNÍ KOMPRESE (HSC)

 

NOVÉ BUTTERCUPS – ZLATÉ ŘEŠENÍ

Malé gumové puky ve zlaté barvě mají svá místa naspodu tlumící patrony a vzduchového pružení, kde tvoří spojení se spodními nohami vidlice. Podobné technologické řešení lze najít v terénních vozidlech, řetězových pilách a v mnohých dalších zařízeních, které přenášejí vysokofrekvenční vibrace do rukou a paží uživatelů. Podobně jako gumové výstelky na madlech řetězové pily, vložky ButterCups utlumí vysokofrekvenční vibrace předtím, než zasáhnou vaše ruce a paže a předčasně by tak ukončily jinak bezvadný den.

Když Flight Attendant uchvátil pozornost v říjnu 2021, tak byla to právě nová technologie ButterCups, která přiměla novináře k spekulacím. Teď se představují ButterCups pro konvenční použití – jsou součástí všech nových modelů Ultimate, ale také jako upgrade pro všechny ostatní verze nových vidlic Pike, Lyrik, a ZEB.

Problém, o kterém jste nikdy nevěděli...

Drncání na trailu. Hovoříme o sféře frekvence – hledání řešení, jak zablokovat vysokofrekvenční vibrace, které se rozléhají od trailu, přes vidlici, až do vašich sevřených rukou. Představte si rychlou sekci plnou kořenů nebo malých kamenů. ButterCups odstraňují prvotní žihadlo a výrazně snižují možnost únavy.

Výsledek?

ButterCups měřitelně eliminují vibrace z trailu v průměru o 20 %. Ověřeno získáním dat z tisíců kilometrů na trailech a potvrzeno jezdci. Jezdci těží z přesného ovládání, jistějšího úchopu řídítek a z lepšího spojení předního kola s trailem pod ním, protože lépe kopíruje terén. Teď můžete bezpečně posouvat limity tvrději než kdy předtím.

ButterCups jsou drobný zlatý balíček, o kterém si možná ani neuvědomíte, že tam je, nebýt jeho nepopíratelného dopadu, který má na vaši jízdu.

LYRIK RC2 2.1 BEZ BUTTERCUPS - poškození 0.96

LYRIK CHARGER 3 S BUTTERCUPS NA OBOU STRANÁCH - poškození 0.68

SNÍŽENÍ POŠKOZENÍ - 28%

 

NOVÉ VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ DEBONAIR+

Progres nezastavíte

Proč měnit dobrou věc? Aby se stala neporazitelnou. DebonAir+ se zrodil z neutichající posedlosti RockShox po optimalizaci výkonu. Prohlubeň ve vnitřní noze, vrchní nárazník, objem pozitivní a negativní komory – každý jeden detail byl pečlivě vybraný, prozkoumaný a přehodnocený, aby se našli příležitosti, jak již tak skvělé vzduchové pružení udělat ještě lepším.

Nové pružení DebonAir+ staví na všem co znáte a milujete z technologie DebonAir a přidává něco navíc. Cílem bylo dosáhnout vyrovnaný pocit na všech třech platformách vidlic (ZEB, Lyrik, Pike) s vyladěným objemem pozitivní a negativní vzduchový komory tak, aby bylo možné přizpůsobit a dosáhnout excelentní vzduchové pružení pro konkrétní případ použití.

Zacílením na zdokonalení křivky průběhu pružení se v RockShox povedlo vytvořit vzduchové pružení, které je poddajnější na začátku zdvihu, mimořádně podpůrné uprostřed zdvihu  a s výraznějším náběhem odporu na konci zdvihu. Zaměřili se na detaily, aby zlepšili žehlení malých nerovností a zpracování každého centimetru trailu. Přidali podporu uprostřed zdvihu, což umožňuje držet vidlici výše ve zdvihu a využít každý jeden jeho milimetr, a jezdec tak má větší jistotu, když se terén stává strmějším. Nový DebonAir+ nabízí špičkový pocit z jízdy a předvídatelnost, na kterou se můžete spolehnout.

 

ULTIMÁTNÍ VÝBAVA POUZDER

Tým techniků RockShox sáhl pořádně hluboko na své možnosti, aby vyvinuli nová pouzdra, která zajistí, že vaše vidlice odolá všem živlům, jezdeckému nakládání a hodinám na trailech, které na ni chystáte. Optimalizovaná pouzdra umožňují integraci vnitřních a vnějších nohou s hladkým klouzáním v průběhu zdvihu. Ve všech modelech vidlic Ultimate bylo maximalizované vnitřní překrytí pouzder k minimalizování tření. Spodní pouzdra jsou o 53 % delší než v předchozích modelech. Když se trail zakousne zpět a chce vaše kolo poslat na stranu, tak nová Ultimate pouzdra v nejvýkonnějších modelech RockShox udrží vaši vidlici bezpečně pod kontrolou.

 

MAZIVO ODPRUŽENÍ MAXIMA PLUSH DYNAMIC SUSPENSION LUBE

Všichni milují ikonické spolupráce. Z trvalé spolupráce RockShox s Maxima Racing Oils vzniklo nové mazání odpružení Maxima Plush Dynamic Suspension Lube – vlastní směs vytvořená v partnerství s předními odborníky na výkonné mazání a navržená speciálně pro nové modely vidlic RockShox. Cílem bylo vytvořit perfektní směs maziva, která udrží vaše odpružení v kondici déle a umožní bezproblémovou spolupráci mezi všemi komponenty vidlice za všech teplot. Překážkou bylo minimalizovat nevyhnutelný odpor, který pohybující části kladou. Úzká spolupráce s Maximou umožnila najít recept hodný zlaté medaile doplňující vidlice RockShox.

 

VENTILY NA ODPUŠTĚNÍ TLAKU

Nové přetlakové ventily (Pressure Relief Valves) jsou schopné upustit nahromaděný tlak vzduchu ze spodních nohou vidlice, který je způsobený změnami nadmořské výšky nebo teploty. Stisknutím tlačítka přetlakové ventily navrátí prémiový pocit z vidlice v celém jejím zdvihu.

 

ADAPTÉRY PRO KONCOVKY NÁBOJE

Použití koncovek RockShox Torque Cap navyšuje torzní tuhost vidlice o 5 %. Ale pokud vás nezajímá „tuhost zdarma“, tak všechny nové vidlice Pike, Lyrik a ZEB nyní usnadňují použití standardních koncovek nábojů pomocí nového šroubovacího adaptéru.

 

PIKE

POSTAVENÁ PRO MODERNÍHO TRAIL JEZDCE

Jak se horská cyklistika zaměřuje na nalezení dokonalého trailového kola, tak se zformoval určitý vzorec: super-schopné, menší zdvih, agresivní geometrie, lehké na váze, ale otevřené všem výzvám. Nebojí se prudkých sjezdů plných kořenů. Nezalekne se výšlapů, z kterých pálí lýtka. Pike je bezkonkurenční drtič se středním zdvihem, přepracovaný pro vypuštění skutečného potenciálu současných trailových kol.

 

 
  PIKE ULTIMATE PIKE SELECT+ PIKE SELECT PIKE
TLUMENÍ Charger 3 RC2 s ButterCups Charger 3 RC2 ** Charger RC ** Rush RC **
VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ DebonAir+ s ButterCups DebonAir+ ** DebonAir+ ** DebonAir+ **
PRV Pressure Relief Valves (PRV) Pressure Relief Valves (PRV) - ** - **
KONCOVKY NÁBOJE Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje
POUZDRA Ultimate Standard Standard Standard
VELIKOST KOL 27.5", 29" 27.5", 29" 27.5", 29" 27.5", 29"
ZDVIH 120mm, 130mm, 140mm 120mm, 130mm, 140mm 120mm, 130mm, 140mm 120mm, 130mm, 140mm
OFFSET 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29")
HMOTNOST 1887 g (29" 140mm) 1828 g (29" 140mm) 1778 g (29" 140mm) 1833 g (29" 140mm)
DMOC 29 614 Kč/1 080€ - 22 230 Kč/810€ -

** Možnost upgrade

PŘEJÍT NA NABÍDKU ODPRUŽENÝCH VIDLIC ROCKSHOX PIKE >>>

 

LYRIK

NAHORU VŠUDE, DOLŮ ZA VŠECHNO

Vylaďte si svou jízdu a nažhavte playlist. Stejně jako slova vaší oblíbené písničky, vidlice Lyrik je připravená to odpálit kdekoliv, od známých domácích trailů po velkolepá alpská dobrodružství. Lyrik, postavená na základech objevování možností, je asi nejuniverzálnější vidlicí v sestavě RockShox. S perfektním rozsahem zdvihu pro all-mountain pracanta, vidlice Lyrik upřednostnila hmotnost a zároveň si zachovala kritickou tuhost a obratnost při sjezdech. Je čas stisknout přehrávání.

 

 
  LYRIK ULTIMATE LYRIK SELECT+ LYRIK SELECT LYRIK
TLUMENÍ Charger 3 RC2 s ButterCups Charger 3 RC2 ** Charger RC ** Rush RC **
VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ DebonAir+ s ButterCups DebonAir+ ** DebonAir+ ** DebonAir+ **
PRV Pressure Relief Valves (PRV) Pressure Relief Valves (PRV) - ** - **
KONCOVKY NÁBOJE Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje
POUZDRA Ultimate Standard Standard Standard
VELIKOST KOL 27.5", 29" 27.5", 29" 27.5", 29" 27.5", 29"
ZDVIH 140mm, 150mm, 160mm 140mm, 150mm, 160mm 140mm, 150mm, 160mm 140mm, 150mm, 160mm
OFFSET 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 37mm (27.5"), 44mm (27.5", 29")
HMOTNOST 2028 g (29" 160mm) 1969 g (29" 160mm) 1928 g (29" 160mm) 1973 g (29" 160mm)
DMOC 31 096 Kč/1 134€ - 23 712 Kč/864€ -

** Možnost upgrade

PŘEJÍT NA NABÍDKU ODPRUŽENÝCH VIDLIC ROCKSHOX LYRIK >>>

 

ZEB

JEJÍ VÝSOST S JEDNOU KORUNKOU

Další evoluce úžasné jednokorunky je tady. RockShox vytvořil zcela novou třídu vidlice, navrženou čelit limitům a vydat se na nejnáročnější enduro tratě na světě. Tuhá, ale stále všestranná konstrukce s vnitřními nohami průměru 38mm a dobře opracovaný vzhled ZEB přináší úder a poskytují jasnou taktickou výhodu pro vítězství na závodech.

 

 
  ZEB ULTIMATE ZEB SELECT+ ZEB SELECT ZEB
TLUMENÍ Charger 3 RC2 s ButterCups Charger 3 RC2 ** Charger RC ** Rush RC **
VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ DebonAir+ s ButterCups DebonAir+ ** DebonAir+ ** DebonAir+ **
PRV Pressure Relief Valves (PRV) Pressure Relief Valves (PRV) - ** - **
KONCOVKY NÁBOJE Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje Adaptéry koncovek náboje
POUZDRA Ultimate Standard Standard Standard
VELIKOST KOL 27.5", 29" 27.5", 29" 27.5", 29" 27.5", 29"
ZDVIH 160mm, 170mm, 180mm, 190mm 160mm, 170mm, 180mm, 190mm 160mm, 170mm, 180mm, 190mm 160mm, 170mm, 180mm, 190mm
OFFSET 38mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 38mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 38mm (27.5"), 44mm (27.5", 29") 38mm (27.5"), 44mm (27.5", 29")
HMOTNOST 2341 g (29" 190mm) 2295 g (29" 190mm) 2309 g (29" 190mm) 2341 g (29" 190mm)
DMOC 32 578 Kč/1 188€ - 25 168 Kč/918€ -

** Možnost upgrade

PŘEJÍT NA NABÍDKU ODPRUŽENÝCH VIDLIC ROCKSOX ZEB >>>

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies