Úplně nová kolekce odpružení RockShox pro sezónu 2023 - Zadní tlumiče

DŮVĚRA MĚNÍ VŠE

Nové odpružené vidlice a zadní tlumiče RockShox začali svůj příběh na prázdném listu papíru. Designéři a technici dali všechny podklady bokem a začali s jedinou otázkou: jak můžeme i nadále pozvednout každou jednu jízdu? Výsledkem je revoluční systém navržený tak, aby umožnil nebývalou kontrolu nad jízdou, svalnatý projev a jízdní výkonnost. Nové konstrukce navržené s jedinečnými a vůbec poprvé použitými technologiemi tlumení, přepracované vzduchové pružení, řada nových technologií pro omezení přenosu malých vibrací z trailu, a vyhraný boj proti tření uvnitř odpružení. Představujeme nové odpružení, které má jistotu, že splní požadavky dnešních jezdců, a zítra jim pomůže posouvat tento sport někam dále.

 

TECHNOLOGIE – ZADNÍ TLUMIČE

 

NOVÉ TLUMENÍ RC2T – NAJDĚTE SVŮJ KROK

Je čas začít jezdit s osobním naladěním zadního tlumiče – doslovně. Seznamte se s tlumením RC2T, dosud nejpřesněji nastavitelným tlumením zadního tlumiče RockShox. RC2T zní trochu komplikovaně, ale tento název mluví za vše. Rebound: odskok. Compression: 2 samostatní nastavení komprese – vysokorychlostní (High Speed) a nízkorychlostní (Low Spreed). A Threshold: uzamknutí pro šlapání. Každý aspekt toho, jak tlumení funguje, je na jezdci, aby se rozhodl.

Špičkový design ventilů umožnil RockShox zrušit vzájemné ovlivňování se nastavení vysokorychlostní (HSC) a nízkorychlostní (LSC) komprese – to, co způsobovalo malé překrývání se funkcí nastavení a spojovalo je dohromady. Jezdci teď můžou pro bezprecedentní přizpůsobení přesně naladit tlumení vysokorychlostní komprese (HSC), aniž by to mělo jakýkoliv zůstávající dopad na výkonnost a funkci nízkorychlostní komprese (LSC) a naopak.

Základní naladění RC2T je nastaveno výrobcem rámu, aby přesně vyhovovalo jeho kinematice a toto naladění spadá přímo do středu rozsahu možných nastavení.  Nastavte ho a zapomeňte na něj, nebo ho laďte, abyste našli svoje dokonalé nastavení. RC2T umožňuje spektrum 5 nastavitelných „kliknutí“ – 2 ke snížení a 2 ke zvýšení tlumení jak vysokorychlostní, tak i nízkorychlostní komprese. Každý klik je tak výrazný v projevu, že byste mohli přísahat, že jste změnili svoje naladění.

 

NOVÝ HYDRAULICKÝ DORAZ / NASTAVITELNÝ HYDRAULICKÝ DORAZ – ZMÍRNI RÁNU

Nový hydraulický doraz a nastavitelný hydraulický doraz si představte jako měkký dopad při zkoušce pádu důvěry s dobrým kamarádem.

Hydraulický doraz a nastavitelný hydraulický doraz jsou dodatečnými ujištěními, které můžou znamenat rozdíl v rozhodování před vysláním velkého big-airu nebo jeho objetím na poslední chvíli. Vědomí, že se nechystáte poznat kruté dno vašeho odpružení, vám dává o starost méně. Takže pokračujte a jeďte do toho – čeká vás měkké přistání.

Nový hydraulický doraz

Pomocí jehly, která blokuje tok oleje při pohybu pístu během zdvihu, se hydraulický doraz zapojí v posledních 20 % zdvihu, čímž vám ušetří bolest z toho krutého zahučení při nárazu odpružení na doraz po silné ráně, vše bez obětování reaktivity nebo trakce. Technologie je použitá v tlumičích RockShox Super Deluxe, kde se navíc skvěle doplňuje s vložkami Bottomless Token a umožňuje tak jezdcům jemně naladit vzduchové pružení bez obav z tvrdého nárazu na doraz.

 

Nový nastavitelný hydraulický doraz

Nové pružinové tlumiče RockShox Super Deluxe Coil jsou vybavené nastavitelným hydraulickým dorazem. Funguje stejně jako hydraulický doraz – zapojuje se, aby zvýšil tlumení komprese v posledních 20 % zdvihu, ale záleží jen na vás, jak moc tlumení si přejete přidat. Klíčovou součástí je nastavitelné ovládání, které nabízí pět různých nastavení komprese pro přizpůsobení komfortu, který přijde po nárazu. Nechte doraz zcela otevřený pro stejnou úroveň náběhu odporu, na jaké jste zvyklí, nebo jej postupně zavřete kliknutím po kliknutí, abyste získali preferovanou míru kontroly dorazu.

 

NOVÉ VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ DEBONAIR+ - MĚNÍCÍ SE NALADĚNÍ

Nový systém vzduchového odpružení RockShox DebonAir+ byl postaven na myšlence laditelnosti. Je navržený tak, aby vyhovoval potřebám všech typů jezdců a nabízí dvě rozdílné vzduchové bandasky pro posílení konkrétní kinematiky každého rámu. Novinka pro DebonAir+ je možnost doladění objemu jak pozitivní, tak i negativní vzduchové komory pomocí nově přidaných negativních Tokenů vedle oblíbených Bottomless Tokenů pro pozitivní komoru. Ať jezdíte na jakýmkoliv kole, ať dáváte přednost velkým skokům nebo epickým výletům, nový DebonAir+ je tady, aby vám pomohl dostat se dál než kdy předtím. Pojďte do toho, nalaďte dokonalou jízdu.

Dva typy vzduchových bandasek

Rámy s lineárním poměrem přepákování si nejlépe rozumí s Progresivní vzduchovou bandaskou, která umožňuje křivce vzduchového pružení narůst ke konci zdvihu a zabránit tak častým dosažením dorazu. Progresivní vzduchová bandaska poskytuje větší oporu uprostřed zdvihu a nabízí větší objem negativní komory pro hravý pocit při jízdě – ideální pro jezdce a letce, co mají velké plány vysoko nad zemí.

Rámy s progresivním poměrem přepákování jdou ruku v ruce s Lineární vzduchovou bandaskou, která udržuje lineární křivku vzduchového pružení a využívá každý milimetr zdvihu. Lineární vzduchová bandaska klade důraz na pohlcování malých nerovností na rozbitých trailech a pomáhá udržet rychlost přes členitý terén, aby zůstala zachovaná celodenní dynamika jízdy.

Bottomless Tokeny

S možností vložení 0-4 Bottomless Tokenů (vložek) si můžete vybrat, jaký má mít váš tlumič projev. Jestli chcete využít celý rozsah zdvihu tlumiče, tak ho nechte kompletně bez tokenů. V případě, že chcete udělat křivku pružení strmější a získat bezedný pocit, tak jednoduše přidejte tokeny, abyste dále navýšili míru pružení na posledních 40 % zdvihu. Vložky Bottomless Token jsou kompatibilní jak s Lineárními, tak s Progresivními vzduchovými bandaskami.

Negativní tokeny

Negativní token zmenšuje objem negativní vzduchové komory tlumiče. Vynechte negativní token v sestavě, aby zanoření tlumiče do zdvihu bylo snadnější a naopak dosažení dorazu obtížnější. Pro tvrdší pocit ze začátku zdvihu a pro snadnější využití celého zdvihu přidejte negativní token. Negativní tokeny jsou kompatibilní jak s Lineárními, tak i s Progresivními vzduchovými bandaskami.

 

DELUXE

BOJOVNÍK V NÍZKÉ HMOTNOSTI, KTERÝ UMÍ UDEŘIT

Zcela nová produktová řada RockShox Deluxe je plná výkonu. Zdůrazňuje hravou dovednost a novou éru laditelnosti nejvyspělejšího vzduchového pružení RockShox v lehkém provedení tlumiče bez expanzní nádobky. Rodina skromné kuráže a pokroku přizpůsobená tak, aby pokročila na úroveň nekompromisních trailových kol a nekompromisních jezdců.

 

DELUXE COIL

VYTVÁŘENÍ (RÁZOVÝCH) VLN

RockShox Deluxe Coil je snadný přístupový bod do světa pružinových tlumičů. Postavený je na výkonu, který nastavil Super Deluxe Coil a předčil všechna očekávání. Funguje hladce a jeho provedení je bez expanzní nádoby, takže problémy s montáží a umístěním do rámu jsou už „bez problémů“.  E-MTB a menší rámy se radují, protože Deluxe Coil je nejenom šetrný k peněžence, ale také se výborně hodí k rámům, do kterých lze tlumič osadit hůř.

 

 
  DELUXE ULTIMATE DELUXE SELECT+ DELUXE SELECT DELUXE COIL SELECT
TLUMENÍ RCT RT/RL R R
HYDRAULICKÝ DORAZ - - - -
VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ DebonAir+, Lineární nebo Progresivní DebonAir+, Lineární nebo Progresivní DebonAir+, Lineární nebo Progresivní -
DMOC 11 206 Kč/431€ - - -

 

PŘEJÍT NA NABÍDKU TLUMIČŮ ROCKSHOX DELUXE >>>

 

SUPER DELUXE

ROZHÝBEJTE ZÁVODY

Po proražení si cesty k masové dominanci v 2021 Enduro World Series, rodina tlumičů Super Deluxe přichází opět ve velkém s první technologii svého druhu navrženou pro nejvyšší třídy agresivních all-mountain a enduro kol. Tlumení RC2T, které představuje revoluci v technologii tlumení, umožňuje nejpřesnější ladění komprese, jaké kdy bylo – takové, které dělá milisekundové rozdíly mezi vítězením a učením se. Laditelnost je název hry – nyní můžete doladit odpružení na pocit v průběhu zdvihu, od jeho začátku, až po doraz. Nebo bezedné, rozhodnutí je zcela na vás. Super Deluxe sází na své prohlášení za špičkovou výkonnou technologii vyžadovanou jezdci, kteří touží po koruně. Nechte vítězný odkaz žít dál.

 

 
  SUPER DELUXE ULTIMATE SUPER DELUXE ULTIMATE DH SUPER DELUXE SELECT+ SUPER DELUXE SELECT
TLUMENÍ RC2T RC2 RT R
HYDRAULICKÝ DORAZ Pevný, volitelný Pevný, volitelný Pevný, volitelný Pevný, volitelný
VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ DebonAir+, Lineární nebo Progresivní DebonAir+, Lineární nebo Progresivní DebonAir+, Lineární nebo Progresivní -
DMOC 16 848 Kč/648€ - - -

 

PŘEJÍT NA NABÍDKU TLUMIČŮ ROCKSHOX SUPER DELUXE >>>

 

SUPER DELUXE COIL

NOVÝ SMĚR PRUŽINY

Jste závislý na nezaměnitelném pocitu při jízdě na pružinovém tlumiči? Existuje důvod, proč obstojí ve zkoušce času. Odolný, spolehlivý a připravený získat rychlostní rekordy. Nyní taky působivě nastavitelný. Rodina tlumičů Super Deluxe Coil, prověřená ziskem mnoha beden, představuje další generaci pružinových tlumičů. Nové tlumení RC2T se 100 % nezávislým nastavením vysokorychlostní (HSC) a nízkorychlostní (LSC) komprese, volitelný nastavitelný hydraulický doraz, přepracovaná obrněná konstrukce a stejný výkon, který milujete. Stará škola i mladé pušky můžou přiběhnout.

 

 
  SUPER DELUXE COIL ULTIMATE SUPER DELUXE COIL ULTIMATE DH SUPER DELUXE COIL SELECT+ SUPER DELUXE COIL SELECT
TLUMENÍ RC2T RC2 RT R
HYDRAULICKÝ DORAZ Pevný, volitelný Pevný, volitelný Pevný, volitelný Pevný, volitelný
DMOC 15 444 Kč/594€ 14 014 Kč/539€ - -

 

PŘEJÍT NA NABÍDKU TLUMIČŮ ROCKSHOX SUPER DELUXE COIL >>>

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies