Nová rodina RockShox SID

Od doby, kdy SID otřásl Světovým pohárem v devadesátých letech, stal se nepřekonatelným šampiónem mezi vidlicemi pro cross-country. Závodění nikdy nebylo snadné, ale moderní trasy a kola vyžadují technologii odpružení, která jde nad rámec snižování hmotnosti. Rodina odpružení SID nabízí něco pro každého XC jezdce, od lehkého modelu SID SL po mohutnější  model SID s větším zdvihem. Ať už si vyberete kterýkoli model, získáte vidlici s nekonečnými možnostmi nastavení a tlumením speciálně navrženým pro XC.

 

XC VIDLICE PRO ŠAMPIONY A ZBYTEK STARTOVNÍHO POLE

Stejně jako vy dbáte o svůj trénink, stravu a přípravu, v RockShox stále hledají způsoby, jak udělat vidlici SID ještě rychlejší. Všechny nové vidlice SID mají nové systémy tlumení a nové vzduchové pružení zabalené ve vylepšených konstrukcích vnitřních a vnějších nohou pro větší výkonnost a odolnost.

 

TŘI JE KOUZELNÉ ČÍSLO

V cross-country disciplíně jde o efektivitu. Efektivita se týká kontroly. Více možností vám dává více kontroly. Nové vidlice SID a SID SL nyní nabízejí tlumení s třemi polohami nastavení komprese, které vám umožní během jízdy okamžitě přepínat mezi polohou otevřenou, šlapáním a uzamčenou.

V celé řadě vidlic SID a SID SL je každé tlumení k dispozici buď s třemi polohami (3P) nebo dvěma polohami (2P) kompresního tlumení, od špičkového tlumení Charger Race Day 2 po Charger XC a Rush XC. Ať už se rozhodnete pro kteroukoli vidlici, získáte ovládání na dosah ruky, abyste se snadno přizpůsobili podmínkám na trati.

Rozsáhlé testování a vývoj s místními legendami až po samotného G.O.A.T., Nino Schurtera, odhalily, že poloha Pedal na tlumení 3P představuje obrovskou výhodu pro jízdu a závody v cross-country.

Lze si snadno představit použití uzamčené polohy (Lock) - na rychlých startech a sprintech nebo při dlouhém stoupání po lesních cestách. Otevřená poloha (Open) je určena pro sjezdy na dnešních drsných XC tratích. Ale co terén mezi tím? Poloha Pedal kombinuje účinnost šetřící watty s pohodlím, trakcí a kontrolou, aby se rychle zvládaly náročné stoupání nebo rychlé a plynulé singletracky.

 

MAZIVO MAXIMA PLUSH DYNAMIC SUSPENSION LUBE

Každý miluje ikonickou spolupráci. To, co vzniklo díky naší trvalé spolupráci s Maxima Racing Oils, je nové mazivo Maxima Plush Dynamic Suspension Lube - vlastní směs vytvořená ve spolupráci s předními odborníky na výkonné mazání a speciálně navržená pro novou řadu odpružení RockShox. Cílem bylo vytvořit dokonalou směs maziva, která udržuje vaše odpružení déle svěží a umožňuje každé součásti ve vidlicích RockShox pracovat bezproblémově při všech teplotách. Problémem při vývoji bylo minimalizovat nevyhnutelný odpor, který pohyblivé díly musí překonat. Spoluprací s firmou Maxima v RockShox našli zlatou recepturu, která dokonale doplňuje vidlice.

 

ÚSPĚŠNÁ KORUNOVACE

Od nejvyšších míst až dolů si všimnete, jak se SID Ultimate a SID SL Ultimate změnily. V RockShox pro ně vyrobili novou korunku ze slitiny hliníku, která je lehčí než kdy dříve. Toto vylepšení znamená, že SID SL suverénně vládne v superlehkém XC a SID udržuje v dokonalé kondici bez kompromisu v přesností řízení.

 

NOVÝ SID

BUDOUCNOST XC JE TADY

Nenazývejte je downcountry vidlicí... nebo ano. SID má projev jako enduro vidlice, aniž by obětoval účinnost a lehkost, kterou potřebují závodníci jako Nino Schurter. Nové tlumení s třemi polohami nabízí uzamčení pro nálož wattů, otevřenou polohu pro nálož nerovností a polohu Pedal pro účinnou trakci při technicky náročných výstupech. Nové vzduchové pružení SID má větší objem a vylepšenou negativní komoru pro jemnou odezvu, která umlčuje malé a rychlé nerovnosti terénu, a to bez ohledu na hlasitost zvonců kolem trati.

 

VZDUCHOVÉ PRUŽENÍ, KTERÉ SE VZNÁŠÍ

SID si již vybudoval reputaci vidlice pro XC, která se nebojí náročného terénu, a nyní je díky novému vzduchovému pružení DebonAir+ ještě více nastavitelná než kdy dříve. Ať už chcete tužší pocit nebo poddajnější jízdu, úpravy tlaku výrazně ovlivňují oporu ve střední části zdvihu. Jakékoli nastavení vám však umožní si udržet citlivý pocit v horní části zdvihu nebo dosáhnout plné délky zdvihu. Větší trakce, kontrola a pohodlí činí ze SID neporazitelnou volbu na jakékoliv trati nebo stezce.

 

NAFOUKNĚTE OBJEM

Navýšení objemu vzduchu představuje hlavní vylepšení pro vzduchové pružení DebonAir+ vidlice SID - o 50% více objemu negativní a o 16% více objemu pozitivní komory. To upravuje křivku pružení, abyste mohli doladit perfektní projev podle svého stylu jízdy a terénu. Potřebujete více komfortu? Odeberte 10 PSI. Více opory? Přidejte 10 PSI. Ať už potřebujete pevnější oporu ve střední části zdvihu na závody nebo pocit nekonečného zdvihu na hravé jízdy, SID zvládne všechno.

Počáteční zdvih u vidlice SID je nyní zřetelně citlivější. To je z části způsobeno zvýšeným negativním objemem vzduchu a z části novou pružinou odtrhu uvnitř SID - vinutou pružinou místo pryže (méně hystereze... vyhledejte si to). Vinutá pružina počátečního zdvihu pomáhá udržovat komfort a trakci na počátečním zdvihu, kde ji XC jezdci nejvíce potřebují.

 

SID JE SILNĚJŠÍ NEŽ KDY DŘÍVE

Nežárlite, nohy vidlice SID mohou být silnější než vaše. Jejich nová konstrukce je postavena na delších trubkách vnitřních nohou pro větší překrývání pouzder. To znamená, že jak vrchní, tak spodní pouzdra jsou plně zapojena, aby se snížilo boční zatížení během nárazů, což vede k menšímu tření a zvýšené odolnosti v dlouhodobém měřítku. Nové, delší horní trubky nám také umožnily zvýšit objemy vzduchových komor - pozitivní i negativní, pro nekonečné možnosti ladění.

 

SID ULTIMATE 3P

Stoupejte na hory. Sjíždějte z kopce. SID Ultimate není jako ostatní XC vidlice. Je lehčí než kdy dříve, s pevnou konstrukcí o průměru vnitřních nohou 35 mm, která drží stopu, když jedete na hraně. Nové tlumení Race Day 2 má tři polohy nastavení komprese (3P) - tuhou uzamčenou, poddajnou otevřenou a efektivní pro šlapání, vše na dosah vašich prstů. SID se přizpůsobí všemu od cross-country na plný plyn až po sportovní traily v lesích díky nové vzduchové pružině DebonAir+ s vyšším objemem, která je citlivá v horní části zdvihu s možností jemného doladění.

 • NOVÁ konstrukce o průměru vnitřních nohou 35 mm je ideální kombinací lehkosti a tuhosti pro moderní XC kolo. Navíc jsme ji udělali ještě lehčí... znovu.
 • NOVÉ tlumení Charger Race Day 2 je nejlehčím tlumením na trhu. Toto tlumení nabízí tři polohy nastavení komprese: Otevřená, Šlapání (Pedal) nebo Uzamčenou tvrdou jako skála.
 • NOVÉ vzduchové pružení DebonAir+ poskytuje větší citlivost na drobné nerovnosti a nastavitelnou oporu ve střední části zdvihu.
 • NOVÁ sada pouzder maximalizuje překrytí pouzder pro plynulou a spolehlivou jízdu.
 • NOVÉ mazivo Maxima Plush Dynamic Suspension Lube snižuje tření, vydrží déle a zlepšuje výkon odpružení jízdu po jízdě.
 • NOVÁ korunka vyfrézovaná pro snížení hmotnosti a bez kompromisu v pevnosti a tuhosti.
 • NOVÉ atraktivní barevné provedení „Blue Crush“ a Ultimate High Gloss Black (vysoce lesklá černá) , včetně nového lesklého bílého grafického balíčku Pearl White.
 • NOVÉ šroubovací adaptéry pro redukci uchycení rozšířených koncovek náboje Torque Cap jsou součástí balení pro použití s běžnými koncovkami náboje.

SPECIFIKACE
Tlumení: Charger Race Day 2 (SID Ultimate Charger Race Day 2 je nejlehčí tlumení na trhu, strojově vyfrézovano pro snížení hmotnosti; SID Select+ Charger Race Day 2 má stejnou výkonnost tlumení jako Ultimate, bez dodatečného obrábění)
Nastavení tlumení: Dálkové ovládání nebo nastavení na korunce
Pružení: DebonAir+
Rozměr kol: 29”
Zdvih: 110 mm, 120 mm (sada pro změnu zdvihu k dispozici)
Offset vidlice: 44 mm (29”)
Hmotnost: 1 476 g (zdvih 110 mm, offset 44 mm)
DMOC: 31.174 Kč | 1.199 €

 

PŘEHLED SID

 
  SID ULTIMATE SID SELECT+ SID SELECT SID
Tlumení Charger Race Day 2 3P nebo 2P Charger Race Day 2 3P nebo 2P Charger XC Rush XC
Nastavení tlumení Dálkové nebo na korunce Dálkové nebo na korunce Dálkové nebo na korunce Dálkové nebo na korunce
Pružení DebonAir+ DebonAir+ DebonAir+ DebonAir+
Rozměr kol 29" 29" 29" 29"
Zdvih 110mm, 120mm 100mm, 110mm, 120mm 100mm, 110mm, 120mm 100mm, 110mm, 120mm
Offset 44mm (29") 44mm (29") 44mm (29") 44mm (29")
DMOC 31.174 Kč | 1.199 € -

24.414 Kč | 939 €

-

 

NOVÝ SID SL - LEHKOST POD KONTROLOU

Když si nasadíte startovní číslo, právě tato vidlice je tím, co potřebujete. SID SL navazuje na odkaz neuvěřitelně lehkých XC vidlic, které jsou určeny pro ty nejtěžší závody. Kromě toho, že jsme odstranili každý gram, který šlo, přidali jsme nové tlumení s třemi polohami komprese (3P). Zvolte plně Zamčenou pro nálož wattů, Otevřenou polohu pro nálož nerovností a polohu Pedal pro účinnou trakci při technicky náročných výstupech. Hmotnost vidlice SID SL je sice malá, ale její síla spočívá v konstrukci a vylepšení vnitřností k dosažení větší odolnosti, nyní k dispozici i se zdvihem 110 mm. Jak říkají na závodech Světového poháru v Leogangu: Wunderbar!

 

SID SL ULTIMATE 3P

Cross-country chrti... vidíme vás. Vy jste důvodem, proč je SID SL Ultimate nejlehčí XC vidlicí na trati. Ale váha nemá smysl bez výkonu a odolnosti světové třídy. SID SL má nové tlumení Charger Race Day 2 s třemi polohami  nastavení komprese (3P) - tuhou uzamčenou, poddajnou otevřenou a efektivní pro šlapání, vše na vyžádání pro každý centimetr závodní tratě.

 • NOVÁ nejlehčí konstrukce RockShox o průměru vnitřních nohou 32 mm v historii. Ověřená v závodech světového poháru, postavená pro vaše příští umístění na stupních vítězů.
 • NOVÁ možnost vyššího zdvihu 110 mm, pokud máte pocit, že chcete více.
 • NOVÉ tlumení Charger Race Day 2 je nejlehčím tlumením na trhu. Toto tlumení nabízí tři polohy nastavení komprese: Otevřená, Šlapání (Pedal) nebo Uzamčenou tvrdou jako skála.
 • NOVÁ vyfrézovaná korunka pro nižší váhu a větší pevnost.
 • NOVÉ atraktivní barevné provedení „Blue Crush“ a Ultimate High Gloss Black (vysoce lesklá černá) , včetně nového lesklého bílého grafického balíčku Pearl White.
 • NOVÉ mazivo Maxima Plush Dynamic Suspension Lube snižuje tření, vydrží déle a zlepšuje výkon odpružení jízdu po jízdě.

SPECIFIKACE
Tlumení: Charger Race Day 2 (SID Ultimate Charger Race Day 2 je nejlehčí tlumení na trhu, strojově vyfrézovano pro snížení hmotnosti; SID Select+ Charger Race Day 2 má stejnou výkonnost tlumení jako Ultimate, bez dodatečného obrábění)
Nastavení tlumení: Dálkové ovládání nebo nastavení na korunce
Pružení: DebonAir+
Rozměr kol: 29”
Zdvih: 100 mm, 110 mm (sada pro změnu zdvihu k dispozici)
Offset vidlice: 44 mm (29”)
Hmotnost: 1 352 g (zdvih 110 mm, offset 44 mm)
DMOC: 28.054 Kč | 1.079 €

 

PŘEHLED SID SL

 
  SID SL ULTIMATE SID SL SELECT+ SID SL SELECT SID SL
Tlumení Charger Race Day 2 3P nebo 2P Charger Race Day 2 3P nebo 2P Charger XC Rush XC
Nastavení tlumení Dálkové nebo na korunce Dálkové nebo na korunce Dálkové nebo na korunce Dálkové nebo na korunce
Pružení DebonAir+ DebonAir+ DebonAir+ DebonAir+
Rozměr kol 29" 29" 29" 29"
Zdvih 100mm, 110mm 100mm, 110mm 100mm, 110mm 100mm, 110mm
Offset 44mm (29") 44mm (29") 44mm (29") 44mm (29")
DMOC 28.054 Kč | 1.079 € -

21.294 Kč | 819 €

-

PŘEJÍT NA VIDLICE ROCKSHOX SID >>>

 

NOVÝ SIDLUXE - MALÝ A MOCNÝ

Moderní cross-country klade na odpružení nemožné úkoly - čistou účinnost pro stoupání a nekonečný zdvih pro sjezdy. Nemožné? SIDLuxe to tak nevidí.

Nejnovější SIDLuxe je vybaven novým tlumením s třemi polohami komprese (3P) spolu s existujícím systémem s dvěma polohami (2P). Obě možnosti nabízejí tuhou Uzamčenou polohu, kterou závodníci potřebují pro starty a sprinty, a také poddajnou Otevřenou polohu pro sjezdy. Nová konfigurace 3P má také efektivní polohu Pedal pro zdolávání technických stoupání a singletracku. Tlumení vysokorychlostní komprese je také vylepšeno o okamžité upuštění a odezvu při jízdě v nejtěžším sjezdu na trati. Víte, to místo na trati, kde vás pozorují všichni diváci.

 

TŘI JE KOUZELNÉ ČÍSLO

Dříve jste museli obětovat účinnost šlapání kvůli trakci a pohodlí. SIDLuxe nezná kompromisy. Jeho nový tlumič s třemi polohami (3P) vám umožní nastavit odpružení pro jakýkoli terén na stezce nebo závodní trati, dokonale doplňující vidlice SID nebo SID SL.

SIDLuxe stále disponuje tuhou Uzamčenou polohou, která byla ověřena v závodech Světového poháru při startech a sprintech. Má také plně aktivní Otevřenou polohu, která zvládne každou trať od Mont-Sainte-Anne až po Houffalize. Nyní však byl doplněn o polohu Pedal uprostřed, která dokonale kombinuje trakci a efektivitu pro technické výšlapy a nerovné traily.

 

NALADĚN NA KLÍČ K RYCHLOSTI

SIDLuxe je jediný tlumič zadního odpružení, který se může vyrovnat tempu závodu Světového poháru v cross-country. Když vás neočekávané nerovnosti překvapí, jeho nový systém tlumení vysokorychlostní komprese reaguje rychleji, než si dokážete představit.

Zvýšili jsme průtok oleje, aby tlumení vysokorychlostní komprese reagovalo rychleji, když narazíte na neočekávané turbulence. Toto citlivé tlumení vysokorychlostní komprese je aktivní jak v poloze Otevřeno, tak v poloze Pedal. Soustřeďte se na dohonění jezdce na trati před vámi a nechte nastavení svého zadního odpružení stranou.

S větším průtokem oleje přichází potřeba větší odolnosti proti zmáčknutí tlumiče na doraz. RockShox proto připravil vyšší, zužující se “nárazník” dorazu pro odpouštějící tlumení při dosažení plného zdvihu, což poskytuje nekonečný pocit a více kontroly v chaotickém terénu.

 

SIDLUXE ULTIMATE 3P

Rychlé sprinty, náročné sjezdy a úseky singletrailů ve vysoké rychlosti - SIDLuxe Ultimate je postaven pro to vše. Jeho nové třípolohové (3P) XC tlumení vám poskytuje účinnost, když ji potřebujete a zdvih, když ho potřebujete, s polohami Otevřeno, Pedal a Uzamčeno. SIDLuxe je jediný superlehký zadní tlumič, který se dokáže postavit tváří v tvář vaší oblíbené vidlici SID.

 • NOVÝ třípolohový systém tlumení: Otevřeno, Pedal a Uzamčeno.
 • NOVÉ tlumení vysokorychlostní komprese s upuštěním (blow-off) pro polohy Otevřeno a Pedal.
 • NOVÝ grafický balíček Ultimate zahrnuje nálepky ve zcela nové barvě Blue Crush.
 • Superlehký XC design poskytuje prvotřídní výkon a účinnost.
 • Vyberte si dokonalý pocit s mnoha dostupnými možnostmi naladění tlumení pro polohy Otevřeno, Pedal a Uzamčeno.
 • Navržen tak, aby se doplňoval s odpruženými vidlicemi SID a SID SL se systémem 3P.
 • Kompatibilní s nejnovějším dálkovým ovládáním TwistLoc Ultimate.
 • Čtyři možnosti ovládání tlumiče pro přizpůsobení všem typům kol: páčka na tlumiči, dálkové ovládání směrem dovnitř, dálkové ovládání směrem ven, dálkové ovládání zezadu.

SPECIFIKACE
Tlumení: RL, RLR (SIDLuxe Ultimate je nejlehčí tlumič RockShox, strojově vyfrézován pro snížení hmotnosti; SIDLuxe Select+ má stejnou výkonnost tlumení jako Ultimate, bez dodatečného obrábění)
Nastavení tlumení: Dálkové ovládání nebo nastavení páčkou na tlumiči
Pružení: DebonAir, SoloAir
Hmotnost: 246 g (190x45 oko-oko, Standard-Standard)
DMOC: 14.014-15.834 Kč | 539-609 €

 

NABÍDKA TLUMIČŮ PŘÍMO PRO MODELY KOL

RockShox důkladně spolupracoval s těmito značkami, aby identifikovali perfektní naladění, které nejlépe doplňuje kinematiku jejich rámu. Tato nabídka není vyčerpávající, ale je sbírkou nejpopulárnějších požadavků.

Modely kol:
BMC Fourstroke (2021+)
Canyon Lux TR (2022+)
Mondraker F-Podium (2020+)
Mondraker F-Podium DC( 2022+)
Santa Cruz Blur (2022+)
Santa Cruz Blur TR (2022+)
Specialized Epic Evo (2021+)
Transition Spur (2020+)
Trek TopFuel 2020-2022

 

PŘEHLED SIDLUXE

 
  SIDLUXE ULTIMATE SIDLUXE SELECT+
Tlumení RL, RLR RL, RLR
Nastavení tlumení Dálkové nebo páčkou Dálkové nebo páčkou
Pružení DebonAir, SoloAir DebonAir, SoloAir
DMOC 14.014-15.834 Kč | 539-609 € -

PŘEJÍT NA TLUMIČE ROCKSHOX SIDLUXE >>>

 

TWISTLOC A UPGRADY

TWISTLOC Ultimate

Grip Shift změnil odvětví horských kol, započal revoluci a nyní inspiroval naše nejnovější dálkové ovládání odpružení. S elegantním nízkoprofilovým designem nabízí nový TwistLoc Ultimate jezdcům lepší kompatibilitu s teleskopickými sedlovkami a čistší kokpit. S možností texturovaného nebo hladkého gripu (rukojeti) a rovného nebo zakřiveného vedení lanek, TwistLoc Ultimate umožňuje nastavení odpružení na dlani vaší ruky.

 • DMOC: 3.458 Kč | 133 €

 

CHARGER RACE DAY 2 3P UPGRADE

Třípolohové tlumení Charger Race Day 2 - každý detail zdokonalen, každý gram navíc odstraněn; je to nejlehčí vysoce-výkonní tlumení RockShox. Lehkost. Rychlost. Výkon. Stupně vítězů. Toto tlumení 3P nabízí tři polohy komprese: Otevřeno, Pedal nebo pevnou Uzamčeno.

 • Obsahuje kompletní vnitřní části tlumení pro snadné vylepšení.
 • Dostupné jsou možnosti dálkového ovládání. Vyberte si z dálkových ovládání TwistLoc Ultimate 3P nebo TwistLoc 3P (prodávají se samostatně).
 • Kompatibilní s předchozími modely vidlic SID.
 • DMOC: 8.294 Kč | 319 €

 

CHARGER RACE DAY 2 2P UPGRADE

Tlumení Charger Race Day 2 s dvěma polohami - každý detail zdokonalen, každý gram navíc odstraněn; je to nejlehčí vysoce-výkonní tlumení. Lehkost. Rychlost. Výkon. Stupně vítězů. Tonto tlumení 2P nabízí dvě polohy komprese: Otevřeno nebo pevnou Uzamčeno.

 • Obsahuje kompletní vnitřní části tlumení pro snadné vylepšení.
 • Dostupné jsou možnosti dálkového ovládání. Vyberte si z dálkových ovládání TwistLoc Ultimate 2P, TwistLoc 2P nebo OneLoc (prodávají se samostatně).
 • Kompatibilní s předchozími modely vidlic SID.
 • DMOC: 8.294 Kč | 319 €

 

SIDLUXE 3P UPGRADE

Vyhlazte si cestu na stupně vítězů s novým třípolohovým (3P) systémem tlumení s polohami Otevřeno, Pedal a pevnou Uzamčeno. Vyberte si buď páčku 3P nebo dálkové ovládání 3P.

 • Sady obsahují všechno potřebné pro vylepšení na třípolohové tlumení (Otevřeno, Pedal, Uzamčeno).
 • Sada s páčkou na tlumiči obsahuje vačku 3P, pístový kalíšek 3P, středový ventil a páčku.
 • Sada s dálkovým ovládáním obsahuje vačku 3P, pístový kalíšek 3P, středový ventil, závěs a kladku pro lanko.
 • Sada s dálkovým ovládáním lze nakonfigurovat s možností dálkového ovládání směrem dovnitř nebo ven od tlumiče.
 • Dálkové možnosti jsou kompatibilní s dálkovými ovládáními TwistLoc Ultimate 3P nebo TwistLoc 3P (prodávají se samostatně).
 • DMOC: 1.664 Kč | 64 €

 

SIDLUXE 2P UPGRADE

Vyhlazte si cestu na stupně vítězů s dvoupolohovým (2P) systémem tlumení s polohami Otevřeno a pevnou Uzamčeno. Vyberte si buď páčku 2P nebo dálkové ovládání 2P.

 • Sady obsahují všechno potřebné pro vylepšení na dvoupolohové tlumení (Otevřeno, Uzamčeno).
 • Sada s páčkou na tlumiči obsahuje vačku 2P, pístový kalíšek 2P a páčku.
 • Sada s dálkovým ovládáním obsahuje vačku 2P, pístový kalíšek 2P, závěs a kladku pro lanko.
 • Sada s dálkovým ovládáním lze nakonfigurovat s možností dálkového ovládání směrem dovnitř nebo ven od tlumiče.
 • Dálkové možnosti jsou kompatibilní s dálkovými ovládáními TwistLoc Ultimate 2P, TwistLoc 2P nebo OneLoc (prodávají se samostatně).
 • DMOC: 1.664 Kč | 64 €
© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies