Pirelli a Trek-Segafredo posílí společné partnerství v roce 2022

Spolupráce s týmem bude tahounem vývoje nových závodních plášťů. Mads Pedersen a Elisa Longo Borghini, šampióni z Trek-Segafredo, objeli čestné kolečko na okruhu Circuit of The Americas v Austin, Texas v předvečer Formula 1 Aramco United States Grand Prix 2021.

Pirelli a tým World Tour Trek-Segafredo ještě více prohloubí vzájemnou spolupráci a rozšíří své partnerství pro rok 2022. Technická spolupráce mezi výrobcem pneumatik a týmem byla prvně podepsaná v roce 2020. Od té doby přinesla množství důvodů k oslavě. Ve dvou sezónách na vlajkových pláštích P ZERO™ tým vyhrál monumenty jako Milan – Sanremo, Liège – Bastogne – Liège Femmes, a nakonec i stále rezonující první ženský závod Paris-Roubaix, kde hrál výběr pláště kritickou roli.

V roce 2022 bude World Tour tým opět jezdit na pláštích Pirelli a technický vývoj zůstane základním stavebním kamenem tohoto partnerství. Rozšíření spolupráce posune Pirelli na prominentní místa na závodních dresech mužského i ženského týmu.

 

OD ZÁVODŮ K PLÁŠTÍM

Závodní pneumatiky a pláště jsou důležitou a stálou součástí Pirelli ve všech jejich podobách, zdali se jedná o silniční cyklistiku, horská kola, motokros nebo Formulu 1. Technologická evoluce vysvětluje rozhodnutí Pirelli být součástí závodů, které jsou otevřeným laboratoriem pro vývoj produktů a následně jsou dostupné pro všechny fanoušky cyklistiky. V tomto kontextu je partnerství se závodníky Trek-Segafredo prvořadé, a to hlavně kvůli zpětné vazbě, kterou vytváří. Například, první tubeless silniční pláště P ZERO Race TLR od Pirelli jsou přímým výsledkem technické spolupráce s týmem.

 

Matteo Barbieri, ředitel Pirelli Cycling: "Pro Pirelli je partnerství s vedoucí společností jako Trek a se závodníky týmu Trek-Segafredo rozhodující při dalším pozvednutí technologické úrovně našich plášťů. Jsou navržené v kvalitě a s výkonností požadovanými profesionálními cyklisty, a s přizpůsobivostí a univerzálností potřebnými pro amatéry. Dnes se spolupráce posouvá na další úroveň, co je projevem vzájemné spokojenosti s cestou, kterou jsme se společně vydali.“

Roger Gierhart, viceprezident Trek Bicycle, řekl: “Značka Pirelli vyrábí vítězné pneumatiky desítky let. Jsme hrdí, že můžeme pracovat se společností, která hrala významnou roli v bohaté cyklistické historii. Pirelli je neocenitelným partnerem Trek-Segafredo, zejména při práci s našimi závodníky a personálem na výrobě produktu, který exceluje v pelotónu World Tour.“

Elisa Longo Borghini, italská národní šampionka, komentovala: “Jsme hrdí, že můžeme závodit s Pirelli a pracovat s jejich techniky. Protože Pirelli intenzivně a rozsáhle využívá moderní technologii pro své pláště, vývojářská práce s nimi je kontinuální a vždy se můžeme spolehnout, že dostaneme nejpokročilejší materiál, jaký je k dispozici. Navíc je vzrušující vědět, že naše cyklistické pláště jsou navržené, vyráběné a testované stejným způsobem, jaký dostávají jezdci Formule 1 každý víkend!“.

 

Kredit: LAT Images – Pirelli

@pirelli_cycling - @pirelli_motorsport - @treksegafredo - @trekbikes

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies