Pirelli P ZERO™ Race 4S - nová generace závodního pláště pro všechna roční období

P ZERO™ Race 4S je nástupce velmi oblíbeného pláště P ZERO™ Velo 4S, prvního cyklistického pláště Pirelli určeného pro všechna roční období. Zatímco dobře známé jízdní charakteristiky starého modelu byly vylepšené, P ZERO™ Race 4S si stále zachovává klíčové vlastnosti celoročního závodního pláště: poskytuje konzistentní přilnavost za každého počasí, propršené a chladné dni nevyjímaje, a přináší závodní jízdní vlastnosti, které učinily řadu plášťů P ZERO™ Race oblíbenou volbou profesionálních cyklistů. Výjimečná výkonnost pláště za každého počasí je umožněná díky dvěma modernizovaným technickým vlastnostem: gumové směsi SmartEVO – poslední evoluci směsi určené přímo pro silnici, a konstrukci TechBELT Road určené pro použití s duší – kostra pláště o hustotě 120tpi s nylonovým ochranným pásem. Plášť prošel taky úpravou a vylepšením vzorku: speciální hluboké drážky jsou doplněné silnějším vzorkem běhounu, co umožňuje dosáhnout lepší přilnavost pláště v studeném počasí, delší životnost, a lepší ochranu proti propíchnutí. Všechny speciální vlastnosti nového pláště P ZERO™ Race 4S jsou odborně vyráběné v Itálii, a poskytují tak jedinečnou kvalitu a maximální výkonnost.

Uvedení P ZERO™ Race 4S je také významným milníkem: je to první produkt Pirelli 100% vyrobený v Italii od návratu značky k cyklistice v roce 2017, kdy výroba probíhá v čerstvě zrenovované továrně Bollate vzdálené 10 km od centrály Pirelli v Miláně Bicocca.

Nový model významně staví na základech jeho předchůdce P ZERO™ Velo 4S, který byl velice dobře přijatý a oceňovaný pro jeho excelentní univerzální jízdní vlastnosti, zejména chování v chladném počasí a jízdní výkonnost podobná závodnímu plášti. Vývojáři Pirelli proto začínali u stávajícího excelentního produktu, který dále vylepšili ve směru odolnosti, hladkého jízdního projevu, a spolehlivosti. Nový model P ZERO™ Race 4S ve srovnání s předchůdcem potvrzuje výkonnost v chladném a zimním počasí, ale také se dostává výš při srovnání odolnosti a jízdních charakteristik v letě.

Foto: @lina_bo, @pirelli_cycling

 

PLÁŠŤ PRO VŠECHNA ROČNÍ OBDOBÍ SE ZÁVODNÍM PROJEVEM

Podobně jako P ZERO™ Race a Race SL, další pláště z rodiny P ZERO™ Race, i model Race 4S využívá unikátní gumovou směs SmartEVO. Tato gumová směs se vyznačuje třísložkovou směsí polymerů s „inteligentním“ chováním, navrženou tak, aby poskytovala vysokou úroveň výkonnosti v ohledu přilnavosti, podmínek použití, valivého odporu, a schopnosti reakce pláště i v chladném klimatu. Úhly, hloubka, množství, a vzdálenost drážek v dezénu, které mají pro Pirelli typický tvar blesku, byly optimalizované, aby vylepšily přilnavost pláště na klouzcích a nerovných površích.

Nový Race 4S, stejně jako ostatní pláště z rodiny P ZERO™ Race, je také vybavený konstrukcí přizpůsobenou novým standardům širších ráfků. Proto má každá velikost širší běhoun než odpovídající předchůdce P ZERO™ Velo 4S v této velikosti. Je to dané konstrukcí pláště a následnému přizpůsobení rozměrů: širší a kratší kontaktní plocha (otisk) s podkladem, která umožňuje dosáhnout hladší jízdní projev, lepší ochranu proti propíchnutí, a lepší ovládání v zatáčkách.

Nový plášť P ZERO™ Race 4S je perfektní volbou pro ty jezdce, kteří chtějí celoročně výkonný plášť se závodním jízdním projevem, a může být použitý jak na trénink, tak na závody. Toto je přesně důvod, proč je také volbou World Tour týmů spolupracujících s Pirelli. UAE Team Emirates, TREK-Segafredo a AG2R měli obuté tyto nové pláště na najíždění objemů na nedávných zimních tréninkových kempech, kdy rovněž pomohli vyladit specifikace produktu pro závodění, což je také součásti pracovního postupu Pirelli.

Foto: @davidpowell, @pirelli_cycling, @treksegafredo

Foto: @ashleygruber & @jeredgruber, @pirelli_cycling, @ag2rcitroenteam

 

Jako každý cyklistický produkt Pirelli, který opustí továrnu Bollate, tak i každý plášť P ZERO™ Race 4S podstupuje přísnou a pečlivou kontrolu kvality, a je opatřený čárovým kódem, který označuje jeho sérii a produkční období, a také umožňuje sledování každého jednoho vyrobeného kusu.

P ZERO™ RACE 4S ve verzi pro použití s duší ve velikostech 26-622 a 28-622 je okamžitě dostupný u prodejců Pirelli za doporučenou maloobchodní cenu 1 850 Kč. Později v sezóně by se měla nabídka rozšířit o širší velikosti a TLR (bezdušovou) verzi.

V neposlední řadě musíme zmínit, že jízdní charakteristiky a vlastnosti pláště jsou významně vylepšené při použití s lehkou a odolnou duší Pirelli SmarTUBE z materiálu TPU.

Foto: @lina_bo, @pirelli_cycling

 

PŘEJÍT NA PLÁŠŤ PIRELLI P ZERO RACE 4S >>>

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies