Pirelli představuje pláště Cinturato Gravel RC

Připravené na gravel závody: rychlé a vysoce odolné proti propíchnutí

  • Agresivní design vzorku odvozený z MTB s gumovou směsí SpeedGRIP.
  • S ještě větší odolností proti proříznutí připravené čelit jakémukoli závodnímu terénu.

Pirelli představuje pláště Cinturato Gravel RC, závodní model ze své již osvědčené řady Cinturato Gravel. Tento bezdušový plášť doplňuje tuto řadu plášťů, protože je koncipován a navržen pro moderní závody disciplíny, kterou nyní uznává i Union Cycliste Internationale (UCI).

Cinturato Gravel RC je určen pro každý gravel závod, od World Gravel Series po Unbound: na silnici, štěrku nebo v rozmanitém terénu. Nový plášť byl vytvořen tak, aby vyhovoval potřebám nejrychlejších sportovců této disciplíny. Nezbytná je plynulost a rychlost v kompaktních a rovných úsecích, naopak agresivita a maximální přilnavost jsou důležité pro přejezd jakékoli zatáčky v rychlostech moderních gravel závodů.

Plášť Cinturato Gravel RC se vyznačuje speciálním vzorkem: vysokým profilem a široce rozmístěnými výstupky na bocích vzorku a nízkým profilem výstupků s jejich kompaktním umístěním v centrální části vzorku. Design vzorku je vypůjčený od nejprodávanějšího závodního pláště Pirelli pro horská kola: Scorpion XC RC, pláště zrozeného ze závodů XC a maratonu Světového poháru a určeného pro rychlé a zkušené jezdce.

Stejně jako ostatní pláště Cinturato Gravel v této řadě je i nový Cinturato Gravel RC vyroben z osvědčené, vysoce výkonné gumové směsi SpeedGRIP. Tato patentovaná směs od Pirelli vám umožní snadno se vypořádat s každým povrchem, od asfaltu přes štěrk až po terén. SpeedGRIP nabízí odolnost srovnatelnou s MTB směsí SmartGRIP, vynikající chemickou přilnavost na mokrém povrchu a snížení valivého odporu velmi blízké čistému silničnímu plášti.

Plášť Cinturato Gravel RC byl ve srovnání s ostatními gravel plášti v této řadě zesílen, konkrétně proto, aby pneumatika mohla bezpečně čelit nejnáročnějším podmínkám a zvládat watty gravel profesionálů na jakémkoli typu terénu. Jeho konstrukce, tentokrát z nylonu o hustotě vlákna 60TPI, je chráněn „pásem“, který jde od patky k patce. Pod názvem TechWALL Gravel přidává vrstvu vyztužení a ochranu proti proříznutí, aniž by došlo ke snížení valivého odporu a jízdních vlastností pláště.

Nový plášť Pirelli Cinturato Gravel RC je již k dispozici ke koupi, ve velikostech 40-622 a 45-622, jak v tradiční černé barevné verzi, tak ve verzi Classic s hnědými bočnicemi.

 

PŘEJÍT NA GRAVEL PLÁŠTĚ PIRELLI >>>

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies