Pirelli se stává partnerem MTB týmu Trek Factory Racing

  • Spolupráce mezi oběma společnostmi se rozrostla a nyní zahrnuje také dodávky MTB plášťů pro týmy Trek Factory Racing XC, Enduro a Downhill
  • Toto partnerství staví na nyní již víceleté spolupráci se silničním týmem Trek-Segafredo World Tour
  • Týmy také přispějí svými poznatky technikům Pirelli k vývoji nové řady pneumatik Scorpion určených pro MTB; modelová řada se bude vyrábět v továrně Pirelli Bollate poblíž milánské centrály

Pirelli dodá své MTB pneumatiky závodníkům v barvách týmu Trek Factory Racing Team. Nově podepsaná tříletá dohoda doplňuje spolupráci navázanou v roce 2020 se silničním cyklistickým týmem World Tour Trek-Segafredo.

Tým bude závodit na pláštích Pirelli řady Scorpion XC, věnovaných cross country závodům a na zbrusu nových pláštích Scorpion Race EN a Race DH pro gravity disciplíny. Závodníci týmů Trek Factory Racing budou soutěžit v nejnáročnějších závodech svých disciplín, jako je nově založená UCI Světová série MTB.

 

NEPŘETRŽITÝ VÝVOJ

Partnerství s týmem také podpoří nepřetržitý vývoj nových MTB plášťů Pirelli zaměřených na stále vyšší výkon, a to díky intenzivní a vzájemné výměně zpětné vazby, ověřování, testům během závodu i mimo něj. To byly vždy pilíře Pirelli, pokud jde o závodění.

 

100% ITALSKÉ PNEUMATIKY

Zejména nová továrna Pirelli v Bollate (Milán) bude hrát klíčovou roli v partnerství Pirelli s Trek Factory Racing. Zde bude vyvinuta a vyrobena nová řada závodních pneumatik Scorpion. Tato nová řada bude zahrnovat technickou zpětnou vazbu závodníků Trek Factory Racing ze závodních polí a všech ostatních MTB týmů přímo podporovaných Pirelli.

 

TÝM ŠAMPIONŮ

Tým, který zahrnuje XC, DH a Enduro divize, se může pochlubit soupiskou plnou silných závodníků na okruzích, jako je mistryně světa XC 2021 Evie Richards a také olympijská vítězka 2021 MTB a švýcarská národní šampionka 2022 (Short Track) Jolanda Neff. Mezi mužské protějšky patří Anton Cooper, Vlad Dascalu, Riley Amos, Loris Vergier a Reese Wilson: se svým talentem, minulými vítězstvími a skvělou přípravou jsou připraveni v roce 2023 znovu vystoupat na nejvyšší stupínek.

Stejně jako v případě dresu World Tour týmu Trek-Segafredo – jehož partnerství mimo jiné vedlo k několika obchodním operacím mezi těmito dvěma společnostmi – tým Trek Factory Racing 2023 bude mít na hrudi a rukávu svého dresu logo Pirelli.

 

Matteo Barbieri, šéf Pirelli Cycling: "Rostoucí spolupráce s přední společností, jako je Trek, se závodníky na silničních a nyní i horských kolech, potvrzuje, jak šťastní jsme byli během naší společné cesty v posledních letech. Tato nová fáze ukazuje, jak odhodlané Pirelli je na cestě být lídrem ve světě závodů, které zároveň fungují jako otevřená laboratoř pod širým nebem pro vlastní vývoj produktů. Schopnost spolupracovat s nejlepšími sportovci nám umožňuje neustále posouvat technologickou úroveň našich cyklistických plášťů, vyráběných v továrně Pirelli v Bollate, takže překračují standard kvality a výkonu, který potřebují profesionální cyklisté, a zároveň si zachovávají přizpůsobivost a všestrannost, kterou si přejí amatérští jezdci“.

Tim Vanderjeugd, globální ředitel sportovního marketingu Trek: "Jsme zcela nadšeni, že týmy na horských kolech Trek Factory Racing budou spolupracovat s Pirelli. Na vlastní kůži jsme viděli, kolik vášně, péče a pozornosti Pirelli věnuje výkonu v závodech prostřednictvím jejich partnerství s Trek-Segafredo. Rozšíření tohoto partnerství o týmy Trek Factory Racing bylo snadné rozhodnutí. Těšíme se, že pomůžeme Pirelli posouvat jejich produkty kupředu, zatímco oni nám pomohou vystupovat na nejvyšší úrovni na největších světových pódiích."

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies