Představení týmu DH CANYON CLLCTV PIRELLI

Nová řada plášťů Scorpion určená pro gravity závody dorazí na trh za pár měsíců. Proto Pirelli už teď, společně s Canyon a Dainese, spouští ambiciózní projekt, který cílí na rozvoj mladých talentů a posouvá vývoj výkonnostních parametrů nových plášťů dále.

Pirelli výrazně zrychluje ve světě gravity závodů a přichází s novým ambiciózním projektem: mezinárodním DH týmem CANYON CLLCTV PIRELLI. Tým bude závodit na nejdůležitějších závodech v disciplíně a bude cílit na umístění do top 10 na prestižních závodech jako Světový pohár ve sjezdu. K výzkumu, prototypování, a vývoji nových plášťů Scorpion si inženýři Pirelli přizvali francouzskou sjezdovou legendu Fabiena Barele. Tento proces začal už před 3 lety, a teď je ve své finální fázi. Trojnásobný světový šampion a sedminásobný národní mistr bude také ambasadorem nového projektu.

Pláště Scorpion určené pro nasazení v gravity závodech už byly vyvinuté na úrovní prototypu: minulý rok Fabien Barel nazouval Pirelli Prototype#0 na kola závodníků a týmů, kteří startovali na několika Světových pohárech a EWS závodech, co umožnilo otestovat výzkumné a vývojové úsilí techniků Pirelli.

Nový tým bude pod vedením veterána z DH cirkusu Roberta Vernassa a tvořit ho budou čtyři mladí nadějní jezdci: Ital Loris Revelli, národní DH (2019) a Enduro (2020) mistr, Američan Dante Silva, slibný sjezdař, Francouz Antoine Pierron, nejmladší z klanu stíhačů, a nadějný německý junior Henri Kiefer.

 

100% ZÁVODNÍ ŘADA

Uvedení nových gravity plášťů Scorpion je naplánované na tuto sezónu. Bude to široká a členitá produktová řada, se všemi modely a technologiemi potřebnými pro závodění a vítězení ve značně vysokoprofilových disciplínách. Bez kompromisů nebo konzervativních přístupů. V typickém stylu Pirelli, když přijde na závodění.

Fabien Barel: "Nový tým je výsledkem ambiciózního projektu s nadějnými a talentovanými sportovci. Většinou jsou to soukromníci, jezdci, kteří si závodění platí individuálně z vlastních zdrojů. Dnes, i díky Pirelli, Canyon, a Dainese, dělají obrovský skok vpřed do profesionálního závodění. Podle mého názoru bude mnoho z nich brzo dosahovat na nejvyšší příčky. Pro mě je tento projekt rovněž finálním testem práce, kterou jsme s Pirelli udělali na nové řadě gravity plášťů za poslední více než rok. Testovali jsme je v nejnáročnějších a nejtěžších podmínkách, ve vysoceprofilových závodech, v jízdách na čas, ve Světovém poháru sjezdu, a v EWS. S výsledky jsem velice spokojený. 2022 bude proto důležitým rokem. Pro mě, pro nový tým, a pro Pirelli.“

Foto: @yannaudax

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies