PŘEDSTAVUJEME KARBONOVÉ PLÁŠŤOVÁ KOLA ZIPP 454 NSW

PŘEDSTAVUJEME KARBONOVÉ PLÁŠŤOVÁ KOLA ZIPP 454 NSW

Nová zapletená karbonová kola Zipp 454 NSW určená pro pláště jsou radikální designem, vyvinuté přírodou. Ve světě přírody se všichni živočichové vyvíjí v průběhu generací za účelem dosažení výhody nad prostředím, ve kterém žijí. Výsledkem tohoto přirozeného procesu je adaptace – nové tvary a formy, které jim pomáhají dosáhnout vyššího stupně efektivity a ovládání.

Na základě uplatňování principů prudce se rozvíjející vědy biomimetiky, inženýři Zipp studovali prostředí kolem nich, aby objevili příklady, jak příroda vyřešila podobné problémy rychlosti, ovládání a efektivity, které následně mohli přenést do další generace kol Zipp. Vybavte si například rychlé, ale přesto ladné pohyby keporkaka, které může vykonávat díky speciálním prvkům na náběhové hraně jeho prsních ploutví. Nebo si vzpomeňte na unikátní mikrotexturu kůže žraloka, která mu dává schopnost „klouzat se“ vodou bez námahy. Tyto struktury inspirovaly vývojové inženýry v Zipp, aby jako první systematicky a komplexně aplikovali biomimetiku na navržení kola, které snižuje oboje – odpor vzduchu a boční sílu (vztlak).

Za pomoci přírody jako učitele, Zipp zahájil svůj podrobný aerodynamický vývojový proces 454 NSW. Využili k tomu větrný tunel, CFD (počítačem modelovaná dynamika kapalin) a testování v reálných podmínkách. Výsledkem je zvlněný 53/58mm profil ráfku, který využívá nejelegantnější řešení převzaté z přírody v kombinaci s inženýrskou přesností, a kolo je tak schopné podávat výkony, které nemají konkurenci.

Nejpoutavější a funkčně nejdůležitější inovace na ručně vyráběných 454 NSW je  SawTooth™. Tento patentovaný nový tvar ráfku umožňuje něco, co konvenční aero kola nejsou schopná dosáhnout; snižuje současně odpor vzduchu i boční sílu, a kola 454 tak mohou dosahovat nejlepší možné výsledky v stabilitě kol ve smyslu AeroBalance™ (působiště tlaku, vzniklé víření, boční síla). SawTooth je schopný toho dosáhnout díky sérii patentovaných výběžků (hrbolů) HyperFoil™ podél vnitřního oblouku ráfku, které mají tvar ploutve a společně s novými HexFin™ ABLC důlky se starají o vylepšené proudění vzduchu. Výsledkem je nejvýkonnější sada zapletených kol Zipp v historii, které nejenom snižují odpor vzduchu, ale zároveň snižují i boční sílu za všech úhlů bočního větru. Toto je nesmírně důležité, protože vyšší úhel bočního větru způsobuje největší potíže při ovládání kola.

SawTooth™, zvlněný profil kol 454 NSW s HyperFoil™ výběžky, reprezentuje další evoluci technologie s důlky SawTooth ABLC, která je použitá na všech kolech Zipp NSW. HyperFoil výběžky a HexFin™ ABLC důlky pomáhají stabilizovat ovládání při nárazovém větru pomocí principu zvyšování frekvence odtrhávajícího se víření vzduchu. Nižší frekvence odtrhávajícího se víření způsobuje mnohem silnější víření. Ve slovech cyklistiky by se dalo říci, že vítr lomcuje kolem. Vyšší frekvence víření vzduchu díky SawTooth vytvoří větší počet menších, slabších a zároveň předvídatelnějších vírů, a tím se dosáhne větší stability kol.

Tuto zvýšenou stabilitu jezdci pociťují hlavně jako lepší kontrolu a ovladatelnost, což jim umožňuje šetřit energii, zejména když mají držet stopu v poryvech větru. Výsledkem je rychlejší a mnohem jistější jízda bez ohledu na to či taháte těžký převod v rychlosti nebo sjíždíte klikaté silnice v horách. Zipp a jeho nejpokročilejší technologie karbonových plášťových kol na trhu vám dodává extra jistotu, protože kola jsou odolná a spolehlivá bez poruch z přenosu tepla.

NOVÝ PŘÍSTUP

Inženýři v „The Nest“ (Hnízdo), v laboratořích, kde startují všechny pokročilé vývojové projekty Zipp, začali vývojový proces kol 454 NSW s jednoduchou myšlenkou: Jak můžeme napodobit struktury v přírodě a vyvinout tak rychlejší kola? Inspirace přišla z nepravidelného tvaru náběhový hrany prsní ploutve keporkaka, který umožňuje tomuto obrovskému tvorovi pohybovat se rychle a mít skvělé manévrovací schopnosti. Naši vývojáři testovali 36 odlišných biomimetických tvarů ráfků při hledání toho s nejlepšími možnými hodnotami AeroBalance a nejlepšími strukturálními vlastnostmi.

Vylepšování prototypů pomocí metody opakování zahrnovalo použití různých výšek ráfku, různých tvarů ráfku, různých počtů výběžků HyperFoils™ podél obvodu ráfku a také množství různých konfigurací materiálové a strukturální skladby ráfku. Kola 454 NSW dostala svoji finální podobu po obrovském množství simulací za použití počítačového modelování dynamiky kapalin a po 252 hodinách testování ve větrném tunelu ARC v Indianapolis. Pak následovaly stovky hodin sběru aero-dat ze skutečných silnic za použití sofistikovaných větrných senzorů, abychom si byly jistí, že kola 454 NSW skutečně přinášejí stabilitu v bočním větru i za reálních podmínek, jak jsme slíbili. Výsledkem je sada kol s aerodynamickou účinností a stabilitou v bočním větru, která výrazně předčí kola s konvenčním tvarem.

Kola 454 NSW jsou vybavená naší speciální a bezkonkurenčně nejvýkonnější brzdnou plochou Showstopper z karbidu křemíku, která umožňuje brzdit později s větší brzdnou sílou a lepší kontrolou bez ohledu na počasí nebo délku sjezdu. Grafická technologie ImPressod Zipp, využívaná na řadě NSW, tiskne grafiku přímo na ráfek, čím snižuje celkovou hmotnost a pomáhá HexFin™ ABLC důlkům dělat jejich aerodynamickou práci. Navíc, tato grafika povyšuje vizuální atraktivitu nových kol Zipp na novou úroveň.

VÍCE NEŽ JENOM TVAR RÁFKU

Nová kola Zipp 454 NSW jsou vybavená sadou nábojů Cognition, exkluzívně určených pro řadu NSW, takže šlapání do pedálů i volnoběh jsou maximálně efektivní. Naše technologie Axial Clutchumožňuje rohatce volnoběžky pracovat jenom s polovičním mechanickým odporem v porovnání s konvenčními 3-západkovými náboji. Náboje jsou vybavené švýcarskými ložisky, které jsou vyráběné speciálně podle specifikací Zipp, a proto mohou být stejně odolné jak jsou rychlé.

 

Každý ráfek 454 NSW se vyrábí v Indianapolisu a vyžaduje 12 hodin práce. Reprezentuje skutečnou směs řemeslné zručnosti a pokročilých výrobních technologií. Po tom, jak je každý ráfek složený z různých vrstev syrového materiálu, vyformovaný, provrtaný, potištěný a zkontrolovaný, každé jedno kolo je kompletně ručně vypletené a dotažené v Indianapolisu. Ráfky 454 NSW jsou vypletené s našimi náboji Cognition™ vyrobenými v Portugalsku a belgickými dráty Sapim® CX-Ray  s niply Secure Lock. Jenom takto dokážeme vytvořit nesrovnatelnou výkonnost a spolehlivost, která navíc vydrží dlouho. Toto je ten nový tvar, který právě přichází. Toto je 454 NSW.

Každé kolo obsahuje:

• Titanové černé rychloupínáky Zipp Tangente

• Prodloužení ventilku Zipp od Silca

• Obal na kolo Zipp

• Brzdové špalky Zipp Tangente Platinum Pro Evo

• Duši Zipp Tangente 700c x 20-28mm

• Pásku na ráfek Zipp 700c x 20mm

454 NSW KARBONOVÁ PLÁŠŤOVÁ KOLA

• Celková hmotnost setu zapletených kol: 1525 g

• Přední kolo: 690 g

• Zadní kolo: 835 g

• Výška ráfku: 53/58 mm

• Maximální šířka ráfku: 27.8 mm

• Šířka brzdní plochy: 26.4 mm

• Vnitřní šířka ráfku: 17 mm

• Počet drátů v předním kole: 18

• Počet drátů v zadním kole: 24

• Niple Sapim® s mechanizmem secure-lock

• Dráty Sapim® CX-Ray®

• Sada nábojů Cognition

• Grafika ImPress

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies