RockShox Flight Attendant - Pozvedněte svoji jízdu

Jediný automatický systém odpružení, který naslouchá jezdci a reaguje v reálném čase. Flight Attendant využívá řadu sensorů k čtení vstupů od jezdce a z terénu, aby předvídal perfektní nastavení odpružení – co vám umožňuje jet rychleji, jezdit déle, věnovat méně energie nastavování odpružení, a naopak soustředit se více na to důležitější: nespoutanou radost z ježdění. POJĎTE VZLÉTNOUT.

 

TECHNOLOGIE SRAM AXS

Bezkonkurenční rozhraní, které jste očekávali. Naprosto čistá a přesná komunikace mezi komponenty. Nádherný design bez použití kabelů a pečlivě vytvořený tak, aby se ztratil.

 

NEJDŘÍVE VNÍMÁNÍ

Řada sensorů na palubě – na vidlici, zadním tlumiči a klikách, které unisono pracují, aby rozeznaly každý náraz, stoupání, a záběr pedálů. Flight Attendant je jediný automatický systém odpružení, který naslouchá jezdci a vykresluje kompletní obraz jízdy v reálném čase.

 

POHÁNĚNÝ VĚDOU. PRACUJE JAKO MAGIE.

Vyvíjený na tisících kilometrech trailů po celém světě. Algoritmus na palubě Flight Attendant je vědecky vyvinutý, aby udělal komplexní myšlení za vás. Analyzuje stálý tok měnících se dat a předvídá perfektní nastavení odpružení pro jezdce a trail před ním.

 

DÁLE A RYCHLEJI

Vaše robustní enduro kolo se stane schopným pro delší výšlapy. Váš trail bike se stane stejně efektivním jako cross-country raketa ze světového poháru. Získejte maximum z každého záběru pedálů, přenesení váhy, a mikro nastavení, které uděláte. Žádná energie nazmar. Flight Attendant využívá každý kousek energie, kterou vynaložíte, optimalizuje chod vašeho odpružení a maximalizuje výkonnost vašeho kola za jízdy. Můžete jezdit dále, rychleji, a s menším úsilím.

 

OPEN

Ve chvíli, kdy nasměrujete vaše kolo z kopce nebo vaše pláště dostanou tvrdý náraz, otevřená pozice umožňuje odpružení využít maximální dostupný zdvih, jemně náraz ztlumit a být připravené na další.

PEDAL

Ideální nastavení pro efektivní jízdu. Odpružení v pozici pedal ztvrdne právě tak, aby bylo schopné udržet trakci, omezilo nadměrné pohyby a využilo dodanou energii co nejefektivněji.

LOCK

Síla do pedálů. V uzamčené pozici je odpružení je ve svém nejtvrdším nastavení, aby mohlo maximalizovat vaše úsilí při náročném šlapání na dlouhých výšlapech.

 

EFEKTIVNOST NA POŽÁDÁNÍ

V Auto módě Flight Attendant zpracuje každý vstup a vyšle své povely do AXS propojené vidlice a zadního tlumiče, aby mohly okamžitě reagovat. Kriticky analyzuje a zpracovává okolité podmínky za vás. Odpružení máte vždy přesně nastavené v správné pozici pro daný okamžik, kdy se automaticky přepíná mezi pozicemi komprese otevřené, pedal a uzamčené, předtím, než vůbec myšlenka na změnu nastavení prolítne vaší myslí.

 

MANUÁLNÍ MÓD

Pro výjimečné příležitosti, kdy se rozhodnete deaktivovat Auto Mód Flight Attendant, je k dispozici manuální ovládání s volbou pozice nastavení podle vaší potřeby. Manuální mód je možné spustit z kontrolního modulu Flight Attendant nebo za jízdy pouhým stlačením přiřazeného tlačítka na levém ovladači RockShox AXS se 2 tlačítky.

 

OVERRIDE MÓD

Zkratka k vaší požadované pozici nastavení odpružení. Stlačte a držte přirazené tlačítko na ovladači AXS – Override mód vypne Auto mód a přepne systém do vaší zvolené Override pozice: otevřené, pedal nebo uzamčené. Po výdatném sprintu ze sedla na maximální intenzitě nebo když budete připravení, znovu kliknete stejné tlačítko a vrátíte se do Auto módu – nepropásnete žádné příležitosti ke zrychlení.

 

NASTAVENÍ TENDENCE

Nastavení tendence (Bias Adjust) vám dává moc jemně doladit, jak Flight Attendant reaguje v Auto módě vzhledem k vašemu jízdnímu stylu a preferencím. V továrním nastavení je systém přesně uprostřed: nulová tendence (Zero Bias) pro zachování efektivního vyvážení všech třech pozic odpružení. Na základě osobního jízdního stylu je možné nastavit tendenci více směrem k otevřené nebo uzamčené pozici a Flight Attendant je bude odpovídajícím způsobem preferovat.

Když systém vychýlíte směrem k uzamčené pozici (+1 nebo +2), Flight Attendant maximalizuje pro jezdce jeho efektivitu a přínos z každého šlápnutí do pedálů, protože bude upřednostňovat tužší uzamčenou pozici tak často, jak to bude možné. Když systém vychýlíte směrem k otevřené pozici (-1 nebo -2), systém bude častěji upřednostňovat otevřenou pozici s menší pravděpodobností přechodu do uzamčené pozice. Není to volba mezi správným nebo špatným nastavením; nastavení tendence je zcela o osobním výběru a jemném doladění pocitu ze systému odpružení, který bude přesně doplňovat váš jízdní styl. Nastavte tendenci kdykoliv přes kontrolní modul Flight Attendant nebo jednoduše v AXS mobilní aplikaci.

 

NASTAVENÍ POMALÉ KOMPRESE

Nalaďte si váš ideální projev a pocit z vidlice a zadního tlumiče pomocí nastavení pomalé komprese s rozsahem 10 úrovní. Nastavit můžete kdykoliv přes kontrolní modul Flight Attendant nebo přes mobilní appku SRAM AXS.

 

APPKA V CENTRU DĚNÍ

Propojené AXS a zcela přizpůsobitelné. Flight Attendant je součástí ekosystému AXS. Využívejte appku SRAM AXS k nastavení vašeho celého AXS systému, Flight Attendant nevyjímaje. Vytvořte si profil kola, přizpůsobte si ovládání, zkontrolujte stav baterií, a aktualizujte firmware podle potřeby přímo z vašeho telefonu.

 

ROVNOU NA TRAIL: ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ

Z krabice nebo od vašeho oblíbeného prodejce, nastavení je snadné. Spárujte AXS komponenty, nastavte přední a zadní odpružení, zkalibrujte systém Flight Attendant, a máte hotovo! Flight Attendant si pamatuje všechno. Příště můžete jet rovnou jezdit.

 

KONTROLNÍ MODUL

Toto je centrální mozek systému. Kontrolní modul Flight Attendant je připevněný k vaší vidlici, kde sbírá data ze sensorů, analyzuje vstupy z trailu a od jezdce, a nakonec synchronizuje a diriguje komponenty Flight Attendant. Umístnění kontrolního modulu je na dosah ruky, takže změnu nastavení a jemné doladění můžete v okamžiku snadno upravit.

 

PIKE ULTIMATE FLIGHT ATTENDANT

Vidlice Pike Ultimate je postavená pro celodenní epické jízdy. Vybavená s Flight Attendant nám teď ukáže, až kam je skutečně schopná se dostat. Pike Ultimate Flight Attendant má nový vzhled, ultra lehké provedení, optimalizovaný poměr zdvihu k tuhosti a je vybavená množstvím nových strhujících funkcí. Navržená pro trail jezdce, kteří nehodlají dělat kompromisy ve vybavení nebo výkonnosti.

 

LYRIK ULTIMATE FLIGHT ATTENDANT

Lyrik Ultimate Flight Attendant nastavuje nový standard pro výkonnost a účinnost v kategorii all-mountain vidlic. Její základním stavebním kamenem je maximálně přizpůsobená konstrukce, která je lehčí, ale zároveň stále kriticky tuhá pro legendární výkonnost a všestrannost vidlice Lyrik.

 

ZEB ULTIMATE FLIGHT ATTENDANT

ZEB Ultimate s Flight Attendant znovu definuje, jak daleko se dá dostat na enduro kole. Hodně zdvihu, málo výmluv – ZEB Ultimate Flight Attendant je vybavená vylepšenou konstrukcí s více funkcemi než kdykoliv předtím.

 

BUTTERCUPS

Vložky z materiálu s nízkou amplitudou schopným pohlcovat vibrace… RockShox je nazývá ButterCups. ButterCups blokují 20% nechtěného „drkotání“ na trailu předtím, než se dostane k vaším rukám. Zlaté krytky na koncích tlumící patrony a vzduchového pístu ukrývají dva gumové puky, které absorbují vysokofrekvenční vibrace předtím, než se začnou šířit vidlicí až do řídítek. ButterCups snižují celkovou únavu rukou a horních končetin, a vy zůstáváte svěží s větší kontrolou nad trailem.

JSOU SOUČÁSTÍ:

Pike Ultimate Flight Attendant, Lyrik Ultimate Flight Attendant, ZEB Ultimate Flight Attendant

 

CHARGER FLIGHT ATTENDANT

Elektronická tlumící patrona Charger Flight Attendant je vybavená 3-polohovým nastavením komprese (Open/Pedal/Lock), nezávisle nastavitelnou pomalou kompresí (LSC) v rozsahu 10 kliknutí, a odskokem (rebound) nastavitelným v rozsahu 20 kliknutí.

JE SOUČÁSTÍ:

Pike Ultimate Flight Attendant, Lyrik Ultimate Flight Attendant, ZEB Ultimate Flight Attendant

 

DEBONAIR+

Vzduchové pružení DebonAir+ je postavené tak, aby jezdcům dalo přesně vyváženou jízdní charakteristiku, kterou chtějí: máslově citlivý chod na začátku zdvihu pro malé nerovnosti, větší opora v průběhu zdvihu, a vyšší celková poloha odpružení pří jízdě, která dodává větší jistotu, když jde skutečně do tuhého na strmých pasážích.

JE SOUČÁSTÍ:

Pike Ultimate Flight Attendant, Lyrik Ultimate Flight Attendant, ZEB Ultimate Flight Attendant

 

PRESSURE RELIEF VALVES

Pressure Relief Valves (ventily na uvolnění tlaku) umožňují uvolnění nechtěného tlaku vzduchu, který se nahromadil ve spodních nohou vlivem změn nadmořské výšky a teploty. Zmáčknutím tlačítek ventily Pressure Relief obnoví rovnováhu spodních nohou pro optimální citlivost a prémiový projev vidlice.

JE SOUČÁSTÍ:

Pike Ultimate Flight Attendant, Lyrik Ultimate Flight Attendant, ZEB Ultimate Flight Attendant

 

STIFFNESS REDUCERS

Použití koncovek náboje Torque Caps od RockShox přidává vidlicím RockShox 5% torzní tuhosti navíc. Pokud však „tuhost zdarma“ nezajímá, všechny vidlice Flight Attendant jsou teď vybavené možností použití s náboji so standardními koncovkami a adaptérem na šroubek.

 

MOTOROVÝ MODUL ZADNÍHO TLUMIČE

Zadní tlumič hraje důležitou roli ve výjimečným jezdeckým zážitku s Flight Attendant, protože měří a čte vstupy z terénu v reálném čase.

 

SUPER DELUXE ULTIMATE FLIGHT ATTENDANT

Tlumič Super Deluxe Ultimate Flight Attendant je postavený pro vyváženou kombinaci výkonnosti v statečných ostrých stoupáních s osvědčenou výkonnosti ve sjezdech. Nová elektronická tlumící patrona RCT3 Flight Attendant vám umožňuje mít situaci pod kontrolou při šlapání do pedálů, jako i při divokých a sjezdech na plný plyn.

 

SENSOR V KLIKÁCH

Sensor šlapání do pedálů zabudovaný v klikách přijímá vstupy z pedálů v reálném čase a upozorňuje kontrolní modul v momentě, kdy začnete (nebo přestanete) šlapat.

 

KLIKY SRAM XX1 / X01 FLIGHT ATTENDANT

Nové karbonové kliky XX1 and XO1 Eagle Flight Attendant jsou nejlehčí, nejtužší a nejodolnější kliky SRAM. Propojené AXS a vybavené malým sensorem šlapání pro čtení vstupů od jezdce v reálném čase pro informování kontrolního modulu Flight Attendant o tom, že se hýbete.

 

OVLADAČ ROCKSHOX AXS SE 2 TLAČÍTKY PRO LEVOU RUKU

Získejte přístup k výkonu AXS pouze špičkou palce. Nový ovladač RockShox AXS se 2 tlačítky pro levou ruku teď pozvedne vaši jízdu s novou výkonnou technologií Flight Attendant. Vybírejte pozice nastavení odpružení, zapněte Override mód a ovládejte

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies