Továrna Pirelli v Bollate v Itálii spouští výrobu cyklistických plášťů

Továrna Pirelli v Bollate začala vyrábět cyklistické pláště, a stala se tak jedinou továrnou, která produkuje „Made in Italy“ cyklistické pláště v průmyslovým měřítku. Objekt továrny se nachází pouze pár kilometrů od Milána a Pirelli ho poprvé otevřelo v roce 1962. V nedávné době se rekonstruoval a modernizoval pro umožnění výroby nejvyšších modelových řad Pirelli pro cyklistiku. Továrna je zaměřená na výrobu špičkových high-tech plášťů, včetně všech modelů řady P Zero Race, které jsou v jejich nejmodernější podobě s označením „Made in Italy“  a v blízké době budou dostupné u prodejců Pirelli. Továrna Bollate bude vyrábět jak pláště pro amatérské cyklisty, tak i pro jezdce některých týmů nejvyšší kategorie UCI podporovaných Pirelli, jako jsou Trek-Segafredo, UAE Team Emirates, AG2R Citroën, nebo MTB týmů Wilier Triestina-Pirelli a Canyon CLLCTV-Pirelli, které všechny jsou už partneři Pirelli a aktivně se podílejí na vývoji plášťů Pirelli. Navíc blízkost továrny k hlavnímu sídlu a vývojovému oddělení Pirelli bude určitě podporovat zrychlení vývoje budoucích cyklistických produktů Pirelli.

Pozice lídra vývoje nejpokročilejších a nejvýkonnějších automobilových pneumatik umožnila Pirelli aplikovat jejich ucelené odborné znalosti v procesu inovace na svět cyklistiky. Továrna Bollate je skutečným unikátem v tomto sektoru a inovace jsou přítomné na všech úrovních: nejenom v automatizaci procesů, která garantuje extrémně vysokou spolehlivost kvality a geometrickou preciznost produktu, což je mimochodem ještě významnější faktor při cyklistických pláštích vzhledem k jejich menší velikosti a nízké váze, ale také z pohledu polotovarů, kde Pirelli testovalo unikátní extruzní systém, který také pomáhá dosáhnout absolutní geometrickou a hmotností přesnost, a nakonec i z hlediska gumových směsí, které jsou vyvíjené systémem kontinuálního míchání. Každý proces byl nastavený v souladu se specifickými požadavky a vlastnostmi cyklistických plášťů Pirelli, za uplatnění nejvyšších bezpečnostních standardů, a s vysokou mírou použití automatizace. Díky použití strojů s certifikací CE v kombinaci s konsolidovanými odbornými znalostmi zaměstnanců Pirelli je to zárukou, že finální produkty budou mít kvalitu nevyhnutelnou pro dosažení pozice benchmarků na celém trhu.

Pirelli také pracuje na renovaci prostorů určených zaměstnancům, aby jim poskytlo příjemné prostředí na jejich práci. V blízké budoucnosti proběhne kompletní revitalizace budov a jejich exteriérů v současném moderním stylu. Výsledkem bude moderní a efektivní industriální komplex, který je výborně integrován do okolní městské zástavby, a umožňuje výrobu plášťů na základě nejvyšších standardů kvality a postupů Pirelli, kterými se proslavilo. Výroba prvních plášťů už začala, zatímco kompletní renovace industriálního parku by se měla zrealizovat začátkem roku 2023.

Jsme velice spokojení s novým vzhledem a funkcionalitou továrny Bollate, co umožnilo přenést část výroby cyklistických plášťů zpátky do Itálie. O to více, že je to zrovna při příležitosti oslav 150. výročí založení společnosti. Jízdní kola mají pro nás značnou historickou a symbolickou hodnotu: cyklistické pláště byly první pneumatiky, které Pirelli kdy vyrobilo, a dnes přinášíme tuto část našeho podnikání zpět, jenom pár kilometrů od naší centrály. Navíc nám projekt Bollate umožňuje zvednout hodnotu lokální oblasti, kdy všechny opatření byly zaměřené na proměnu Bollate v moderní a udržitelnou továrnu, a ní i jeho okolního prostředí.“ uvedl Andrea Casaluci, provozní ředitel Pirelli.

 
© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies