Zipp 3ZERO MOTO - Nová karbonová zapletená kola pro Enduro/Trail

Nová enduro/trail 27.5“ a 29“ karbonová zapletená kola Zipp 3Zero Moto jsou inspirovaná motosportem, aby poskytovala kontrolu a odolnost vyžadovanou pro maximální rychlost.

Jednostěnný design ráfku, který nazýváme Moto Technology™, umožňuje ráfku se natáčet k oběma okrajům při přejezdu náročným terénem. Jak kola přejíždí překážkami, každá hrana ráfku je navržená pro poddajnost a vytváří pocit extra odpružení. Pro jezdce z toho plyne odolnost a kontrola ve vyšších rychlostech:

 • Větší odolnost proti nárazům
 • Lepší trakce v hrbolatých klopenkách
 • Hladší jízda v kamenitém terénu
 • Možnost jezdit nižší tlaky
 • Nižší únava jezdce

Tuhost, poddajnost a odolnost 3ZERO MOTO pochází z vlastního výrobního a designového postupu Zipp na ráfky, náboje a dráty. Každé kolo 3ZERO MOTO je postavené jako systém – náboj ZM1, 32 drátů a ručně vyráběný karbonový ráfek jsou integrované pro klíčovou roli v jízdním projevu. Podívejte se na výplet 3ZERO MOTO a rozdíl je zřetelný okamžitě. Zipp udělal obrovský skok od typického a limitujícího designu profilu ráfku, který cyklistická zapletená kola roky využívají – motosportem inspirovaný design Zipp umožňuje nejrychlejším trail jezdcům planety letět přes nejdrsnější terén rychlostí a s kontrolou, jaká nemá obdobu.

JAK TO FUNGUJE:

Boční tuhost – V ostrých zatáčkách ráfek zůstává tuhý a poskytuje jistotu pevný opory. Široké příruby nábojů Zipp umožňují dosáhnout lepší vyztužení kola dráty, které zvyšuje tuhost v bočním směru.

Torzní zkroucení – Točivý moment na zadním kole během šlapání způsobuje flexi drátu, která odsává vaše těžce nasazené watty. 32 drátů ve správný tenzi omezuje toto zkroucení, takže energie z vašich nohou je účinně přenášená na zadní kolo.

Radiální poddajnost – Když přijde náraz na skálu, systém je navržený tak, aby náraz pohltil. Technologie MOTO od Zipp umožňuje ráfku se ohnout a pohltit tak energii nárazu. Tento jev také rozptýlí energii z nárazu pryč od místa nárazu a zvyšuje tak životnost ráfku. Ve zkratce, větší část ráfku absorbuje energii nárazu.

„Kotníková“ poddajnost – Představte si běžce, který dělá ostrou zatáčku – jeho kotník se přirozeně ohýbá, jak se běžec naklání a udržuje tak kontakt s povrchem. Obdobně se dokáže ráfek lokálně ohnout, aby zůstal rovnoběžně s povrchem při naklopení, co zvyšuje trakci kola. Tato schopnost natočit se v jednom místě umožňuje odklon ráfku při nárazu na jeden okraj ráfku a jezdce to nerozhodí z jeho stopy.

Odolnost a jízdní kvalita – Síla ráfku 3ZERO MOTO předčila naše očekávání na odolnost vůči nárazům. Také pro jízdní kvalitu jsme dosáhli 3-krát vyšší schopnost vychýlení ráfku proti nejlepším konkurenčním ráfkům klasické více-stěnové konstrukce. Tato větší poddajnost funguje jako další odpružení, ale také rozptyluje energii nárazu na větší plochu, proto funguje i jako lepší prevence proti procvaknutí pláště.

Výhody všech těchto principů jsou jednoduché – lepší ovládání, menší odchylka od zvolené stopy, lepší odolnost, méně procvaknutí pláště. Čistý zisk? Maximální rychlost.

POSUŇTE VAŠI JÍZDU K DOKONALOSTI

V enduru dokážou i 2 či 4 psi výrazně ovlivnit rychlost, komfort a trakci. Teď přinášíme možnost kontrolovat tlak v pneumatikách v reálném čase, díky integraci měřiče Quarq TyreWiz™ do každého kola 3ZERO MOTO. TyreWIz je první zařízení svého druhu, které monitoruje tlak vzduchu v pneumatice a přenáší ho do appky AXS. Jezdci umožňuje vidět jeho aktuální tlak v pneumatice prostřednictvím smartphonu nebo řídící jednotky přepojené ANT+ nebo Bluetooth LE. Každé napletené kolo 3Zero MOTO se dodává včetně TyreWiz (možnost dokoupení k ráfku) a pomáhá tak jezdci nastavit přesní a optimální tlak pneumatiky pro různé podmínky. Měření TyreWiz je s přesností +/- 2% na celé škále až po 0 psi a naměřené data synchronizuje prostřednictvím appky AXS.

DOŽIVOTNÍ ZÁRUKA

Odolností a životností, která se odvíjí od technologie MOTO, jsme si naprosto jistí. Každé kolo nebo ráfek 3ZERO MOTO proto přichází s doživotní zárukou na problémy s produktem, které se přihodí i přitom nejobtížnějším Enduro a Trail použití. (*viz podmínky reklamace)

TUBELESS BEZ FRUSTRACE

Víme, jak je někdy složité, nainstalovat bezdušové pláště na ráfky. 3ZERO MOTO mají proto profil ráfku a uložení niplů maximálně přizpůsobené pro snadnou instalaci bezdušových systémů.

JE LIBO JENOM RÁFKY? MÁTE JE MÍT

Věříme, že celek je lepší, než jenom výčet jednotlivých částí a také kola 3ZERO MOTO ztělesňují tuto filosofii. Ale také nabízíme možnost zakoupení jenom samotných ráfků Zipp 3ZERO MOTO. Jsme si vědomí, že v současnosti je na trhu dostupný nespočet nábojů a jezdci mají svoje specifické preference a volby, proto ráfky 3ZERO MOTO mohou být výbornou volbou pro výplety stavěné na míru.

ZVÝRAZNĚNÁ ESTETIKA

Objevili jsme struktury, které umožňují bezkonkurenční výkonnost. Samozřejmě jsme se však neomezili jenom na výkonnostní charakteristiky, protože naše struktura karbonu umožňuje další ladění pro dokonalý image. Nová grafika Speed Line™ v 8 různých barvách doladí vaše kola do detailů.

INSPIROVANÉ MOTORKAMI. OVLADATELNOST + ODOLNOST = RYCHLOST

Součást každého napleteného kola:

 • Grafika Speed Line™ - výběr 8 barev (stříbrná, černá, RS červená, oranžová, žlutá, zelená, modrozelená nebo modrá)
 • TyreWiz™ - integrovaný systém pro monitorování tlaku v pneumatice
 • Bezdušový ventilek – předinstalovaný ve fabrice
 • Bezdušová páska ráfku – předinstalovaná ve fabrice
 • Náboj ZM1 s technologií západkového mechanismu Double Time™, který poskytuje 52 bodů zachycení
 • Koncovky: 15/110 pro přední kolo a 12/148 pro zadní kolo (přední kolo obsahuje standartní 21mm a RockShox® torque Caps 31mm
 • Podložky prodráty

Dop.MOC za pár kol: 53.525 Kč /  2.099 €

Dop. MOC za ráfek: 19.125 Kč / 750 €

© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies