Plášť Pirelli Scorpion Race Enduro M 27.5 x 2.5, DualWALL, SmartEVO DH, Yellow label

Kód: 4191100 Výrobce: Pirelli
EAN: 8019227419115 Záruka: 24 měsíců
Kde koupit?

Popis produktu

Plášť Pirelli Scorpion Race Enduro M 27.5 x 2.5, DualWALL, SmartEVO DH, Yellow label

PŘIPRAVENÉ NA ZÁVODY -
SKUTEČNÝ UNIVERZÁL -
LEPŠÍ TLUMENÍ

Scorpion™ Race Enduro M je nejuniverzálnější model: centrální sekce je navržena pro přesnou a předvídatelnou trakci při brzdění a zrychlování. Boční výstupky jsou navrženy pro maximální oporu a snadnější vnímání limitu. Superměkká směs SmartEVO DH je kombinována s velkými výstupky pro optimalizaci přilnavosti na všech typech terénu bez ohrožení celkové stability pneumatiky díky tužší základní směsi. Konstrukce DualWall je specifická pro enduro a je tvořená dvouvrstvou kostrou o hustotě vlákna 120 tpi, která je vyztužená gumovou vložkou. Taková struktura poskytuje jak ochranu, tak oporu a zároveň umožňuje nižší hmotnost, vynikající pružnost a rychlost pláště Enduro Race.

Scorpion™ Race Enduro M je nejuniverzálnější model v řadě Race Enduro: má vzorek speciálně navržený pro smíšené terény, od tvrdých tratí až po středně měkké přírodní úseky trailů. Dezén běhounu je vyladěn pro všestranný výkon: výstupky jsou rovnoměrně rozmístěny mezi prostřední část, část středního náklonu a část maximálního náklonu. Výška a rozměry výstupků jsou navrženy tak, aby poskytovaly nejlepší chování a pocit z jízdy v řadě různých terénů. Scorpion™ Race Enduro M je výsledkem měsíců vývoje s našimi továrními týmy.

Vlastnosti:
- Gumová směs SmartEVO DH – čistě závodní směs s dvouvrstvou konstrukcí pro optimalizovanou ovladatelnost.
- DualWALL – dvouvrstvý 120tpi skládací plášť s gumovou ochranou proti procvaknutí a kevlarovou patkou připravenou pro bezdušové použití.
- TUBELESS READY – bezdušové použití se snadnou montáží a odolnými patkami.

Gumová směs SmartEVO DH má specifické složení pro závodní enduro a sjezd, které se zrodilo v oddělení motorsportu Pirelli díky mnohaletým zkušenostem z mistrovství světa v motokrosu a rally.

- Závodní směs.

- Vyvinutá a schválena profesionálními jezdci.

- Superměkká (42 Shore A), teplotně stabilní gumová směs SmartEVO DH je vůbec nejpokročilejší směs Pirelli, kterou si vybírají nejlepší sportovci ve sjezdu a enduro.

Použití - disciplíny: Enduro, DH
Použití - terén za sucha: kameny, tvrdý podklad, smíšený, okrajově měkší na tvrdým podkladu
Použití - terén za mokra: mokré kameny, kluzký tvrdý podklad, smíšený - mokré kořeny, okrajově mokrý měkký podklad
Konstrukce: dvouvrstvá 120tpi, TLR
Patky: skládací
Doporučená šířka ráfku: 30C
Gumová směs: SmartEVO DH
Ochrana: DualWALL
Hmotnost: 1210 g

DualWALL
DuallWALL je speciální konstrukce určená pro závodní enduro. Dvouvrstvá kostra o hustotě vlákna 120tpi je kombinována s gumovou vložkou, která zpevňuje oblast patky nejvíce náchylnou k sevření. Konstrukce DualWALL je volbou enduro jezdců, kteří hledají maximální cit s podkladem, aniž by museli slevit z proslulé spolehlivosti dvouvrstvé konstrukce.

SmartEVO DH
Gumová směs SmartEVO DH byla vyvinutá v oddělení motorsportu a je navržená a vyladěná jinak než ostatní MTB gumové směsi Pirelli kvůli ohledu na maximální závodní nasazení. Zatímco gumy SmartGRIP jsou vyladěny s vyváženou úrovní vlastností pro všestranné použití a pro každý typ jezdce, SmartEVO DH má poskytovat nejvyšší výkon v závodní den. Je koncipována tak, aby poskytovala vynikající přilnavost a jistotu v nejtěžších a nejnáročnějších závodních podmínkách, kde je guma vystavena extrémnímu mechanickému zatížení. Statické i dynamické parametry byly upraveny pro zvýšení bezpečnosti a pocitu kontroly při brzdění a náklonu; vnímání limitu a schopnost zapojit se s kontrolovaným skluzem jsou stejně důležité jako absolutní přilnavost, tomu říkáme „předvídatelnost“. Klíčovým prvkem SmartEVO DH je kombinace dvou vrstev gumových směsí: na vnější straně je super měkká vysoce výkonná směs (42 Shore A), zatímco na vnitřní straně pod běhounem je tlumicí směs, která poskytuje oporu a tlumení nárazů. Tyto dvě směsi hladce spolupracují a poskytují jezdci pocit reaktivity a přesnosti při extrémním bočním zatížení, což je typické pro závodní jízdu ve sjezdu. Vnější vrstva gumy byla vyladěna s ohledem na to, že valivý odpor je stále klíčovým faktorem při soupeření s časem. Stejně jako v motorsportu je teplota dalším klíčovým parametrem ovlivňujícím výkon gumy: SmartEVO DH je vyvinutá tak, aby zůstávala konzistentní ve svém chování v širokém rozsahu teplot, od mrazu až po ty správné letní.
© 2000-2024 Všechna práva vyhrazena, Cyklo Žitný, s.r.o. | Zásady cookies